Kristina Kallas lahkub Narva kolledži juhi kohalt

{{1551950040000 | amCalendar}}
Foto: Anna Aurelia Minev/ERR

Erakonna Eesti 200 juht Kristina Kallas kavatseb jätkata poliitikas ning lahkub Tartu Ülikooli Narva kolledži juhi kohalt, kuna tema sõnul kahte juhiametit samaaegselt pidada ei saa.

"Olen otsustanud, et jään tegutsema poliitikas ja jätkan Eesti 200 juhina. Selle tõttu panen maha Narva kolledži juhi ameti, sest kahte juhi ametit samaaegselt pidada ei ole võimalik," kirjutas Kallas sotsiaalmeedias, lisades, et jääb kolledžiga edaspidi seotuks, jätkab tegevust teadlasena ja õppejõuna.

"Olen kolledžile toeks kuni uue juhi leidmiseni ja sealt edasi tegelen lõimumise valdkonna teadustööga."

Riigikogu valimistel napilt alla künnise jäänud Eesti 200 valmistub nüüd mais toimuvateks Euroopa Parlamendi valimisteks. Riigikogu valimiste kampaania ajaks võttis Kristina Kallas Narva kolledžis palgata puhkuse. Tema eemalolekul juhtis kolledži tööd Mai-Liis Palginõmm.

Kallas: survet lahkumiseks ei olnud

Kallas ütles ERR-ile, et ülikooli-poolset survet tema lahkumiseks kolledži direktori kohal ei olnud ning ta jätkab ülikooli juures akadeemilist tegevust.

"Ei (avaldatud survet), see oli ikka minu otsus, mida Tartu Ülikool ootas," kinnitas Kallas usutluses ERR-ile. "Kaalusin seda alates esmaspäevast väga põhjalikult, rääkisin paljude inimestega, ka Narva kolledži ja erakonna inimestega ning eile õhtuks tegin enda jaoks otsuse ära," rääkis ta.

"Ma ei saa samaaegselt tegutseda erakonna juhina ja Narva kolledži juhina. See tähendaks kahe organisatsiooni samaaegset juhtimist ja see ei ole ajaliselt võimalik," märkis Kallas. "Juht peab kogu oma tähelepanu pöörama organisatsiooni või asutuse juhtimisele ja kui seal kõrval on väga palju muid tegevusi, siis see viib tähelepanu mujale," lisas ta.

Kallase kinnitusel oli tema neljapäevane kohtumine Tartu Ülikooli rektori Toomas Asseriga väga sõbralik ning rektor nõustus tema otsusega.

Samas kinnitas Kallas, et jätkab akadeemilist tööd ülikooli juures, kuna see võimaldab tal tegutseda ka poliitikuna. "Mul on ülikooliga teaduri leping, see jätkub, sellega ei juhtu midagi. Akadeemilise töötajana ma saan olla poliitikas.
Iseenesest akadeemiline ja poliitiline töö võivad koos käia, selles ei ole mingisugust vastuolu," ütles ta.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: