Peep Peterson asuks Läänemetsa meeskonnas sotside peasekretäriks

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Lauri Läänemets ja Peep Peterson. Autor/allikas: Andres Raudjalg.

Ametiühingute Keskliidu esimees Peep Peterson andis nõusoleku asuda Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) peasekretäriks, kui erakonna üldkogu peaks valima 9. juunil sotside esimeheks Lauri Läänemetsa.

Peep Peterson kuulus sotsiaaldemokraatide ridadesse aastatel 1991 kuni 2013. 1994-1998 juhtis ta erakonna noorteorganisatsiooni. Viimased 20 aastat on ta arendanud ametiühinguid, algul Transpordi Ametiühingu juhi ja alates 2013. aastast Ametiühingute Keskliidu esimehena.

Peep Petersoni sõnul on valmis tegema karjääris muutuse ja naasma erakonna teenistusse, kui erakonna üldkogu annab Lauri Läänemetsale mandaadi erakonda juhtida.

"Andsin nõusoleku Lauri Läänemetsa meeskonnas kaasa lüüa, kuna tunnen muret nii demokraatia kui kitsamalt sotsiaaldemokraatide käekäigu pärast tänases Eestis. Soovin koos Lauriga tuua sotsiaaldemokraadid valijale ja ühiskonnale lähemale, taasühendada meid oma loomulike toetajatega ühiskonnas ning leida erakonnale uusi sõpru. Mul on tulnud oma senises töös ühendada palju erinevaid huvisid ühisteks tegudeks. Tahan need kogemused anda erakonna teenistusse," selgitas Peterson.

Lauri Läänemetsa sõnul oleks Peep Peterson erakonnale suurte kogemustega ning hea organiseerimisvõimega peasekretär, kellega koostöös minna vastu järgmisele valimistsüklile.

"Peep Petersoni mitmekülgne kogemus annab erakonnale teadmisi ja praktilist vaadet, kuidas saavutada meie üht peamist poliitilist eesmärki – leida lahendusi järjest süvenevale ebavõrdsusele, mis lõhestab Eesti ühiskonda igal tasandil," lausus Läänemets.

Eelmisel nädalal teatas Rannar Vassiljev, et temast võib saada sotside peasekretär Indrek Saare esimeheks valituks osutumise korral. Sotsiaaldemokraat Rannas Vassiljev on varem töötanud ka tervise- ja tööministrina.

Sotsiaaldemkraatide üldkogu toimub 9. juunil Tartus.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: