EKRE tahab Eesti jätkamise Euroopa Nõukogus riigikogus hääletusele panna

Mart Helme.
Mart Helme. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) volikogu arvates tuleks panna Eesti edasine osalemine Euroopa Nõukogu (EN) töös riigikogus hääletusele, sest EN on nende hinnangul rikkunud jämedalt iseendale kehtestatud reegleid ja standardeid.

Venemaa delegatsiooni volituste täielik taastamine Euroopa Nõukogus on otsus, millele Eesti ei peaks reageerima kõigest sümboolse näpuvibutamisega, leiab EKRE volikogu.

Venemaa hääleõigus Euroopa Nõukogus taastati Euroopa juhtriikide jõulisel eestvedamisel hoolimata sellest, et Kreml on eiranud kõiki Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) resolutsioone Krimmi ja Ukraina suhtes ning rikub jätkuvalt nii rahvusvahelist õigust kui ka EN-i põhikirja.

EKRE volikogu peab vastuvõetamatuks, et Eesti parlamendi saadikud võtavad osa sellise organisatsiooni tööst, mis on loobunud õigusriigi printsiipide, rahvaste enesemääramise ja inimõiguste kaitsmisest.

Sisuliselt saatis EN oma liikmesriikidele signaali, et sõjalise agressiooni korral ei ole mõtet loota isegi mitte moraalsele toele, leiab erakond.

"Leiame, et Eesti peaks peatama oma osaluse organisatsioonis, mis on kaotanud oma moraalse autoriteedi. Euroopa Nõukogus jätkamine või mittejätkamine ei peaks jääma üksnes Eesti valitsuse otsustada, vaid saama riigikogu saadikute mandaadi. EN-is jätkamise plaanivad parlamendis hääletusele panna ka Läti konservatiivid," märkis EKRE volikogu. 

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: