Laenutatud tõukerattaga sõit tõi kaasa esimese raskema liiklusõnnetuse

{{1562211420000 | amCalendar}}
Elektrilised tõukerattad.
Elektrilised tõukerattad. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Laenutatud tõukerattaga sõit tõi kolmapäeval Tallinnas kaasa esimese raske liiklusõnnetuse, milles sai vigastada rattaga sõitnud purjus mees.

Õnnetus juhtus kella 13.28 ajal Juhkentali tänav 18 maja juures kõnniteel, kus alkoholijoobes 24-aastane mees juhtis elektritõukeratast Segway ja et vältida kokkupõrget jalakäijaga, kukkus, teatas siseministeerium.

Mees toimetati Ida-Tallinna keskhaiglasse. Täpsemad liiklusõnnetuse asjaolud on selgitamisel.

Politsei palub ühendust võtta jalakäijal, kes osales juhtumis, ning õnnetuse pealtnägijatel. Helistada tuleb politsei kliendiinfo telefonil 612 3000 või saata e-kiri aadressile [email protected].

Jüri Ratas: elektrijalgrataste kasutamist tuleks reguleerida

Peaminister Jüri Ratas kirjutas kolmapäeval Facebookis, et elektritõukerataste puudulik reguleerimine võib kaasa tuua probleeme ning sellega tuleks tegelda.

"Sel suvel Tartus alguse saanud elektrijalgrataste rattaringlus ning Tallinna ja Pärnu elektritõukerataste laenutus on väga head algatused, millel on kindlasti suur tulevik. Loodetavasti tekib neid võimalusi veel ja ka teistesse Eesti linnadesse. Kerged elektrisõidukid on keskkonnasõbralikud, aitavad kaasa linnaelanike mobiilsusele ning on ka lihtsalt uuenduslik lähenemine.

Samas võib selliste sõidukite rohkus tänavatel ja kasutamise puudulik reguleerimine tuua kaasa probleeme, millega me peaksime tegelema, enne kui need suureks kujunevad. Nädala alguses Brüsselis jooksutiiru tehes nägin ka ise mitut elektritõukeratastega seotud liiklusohtlikku olukorda," kirjutas Ratas

Ratase sõnul on regulatsioonide piiratus ning selliste jalg- ja tõukerataste arvukus maailma suurlinnades toonud mitmel pool kaasa ohu sõitjatele endale ja teistele liiklejatele.

"Ratta laenutamisel ei tule sellega kaasa kiivrit, sõidetakse nii sõidu- kui kõnniteedel, ületatakse tänavaid, liigeldakse kiiresti nii autode kui jalakäijate vahel ja nii edasi. Paraku on sellega mujal maailmas kaasnenud ka palju õnnetusi ja surmajuhtumeid," märkis ta.

Ratas kirjutas, et eeskujuks võiks võtta Pariisi.

"Mu hea ametikaaslane Karin viitas, et tubliks näiteks elektritõukeratastega seotud probleemidega tegelemisel on Pariisi linn. Seal kehtestati elektritõukeratastele kiirusepiirangud ning keelati nende parkimine kõnniteedel, kus need häirivad jalakäijate, lapsevankrite ja ratastoolide liikumist. Samuti soovitakse piirata nende arvukust ja kutsuda kampaaniate abil juhte üles kiivri kandmisele ja liikluses viisakale käitumisele. Sarnaseid samme on püüdnud astuda ka Brüsseli linn," tõi ta näite.

Ratase sõnul peaks ka Eestis neile võimalustele nii riigi kui omavalitsuste tasandil tõsiselt mõtlema, et hoida rataste kasutamine turvaline ning tagada kõigi liiklejate ohutus.

Bolt: purjuspäi ei tohi tõukeratast laenutada

Elektritõukerattaid rentiva Bolti pressiesindaja Karin Kase rõhutas peale kolmapäeval rendirattaga juhtunud liiklusõnnetust, et purjuspäi ei tohi rattaga sõitma minna. 

"Tegemist oli tõepoolest Bolti renditõukerattaga. Siinkohal tahaksime kõigile sõitjatele meelde tuletada, et iga inimene vastutab tõukerattaga sõites nii enda kui teiste liikluses osalejate turvalisuse eest. Nii nagu jalgrattaga, ei ole ka tõukerattaga purjus peaga sõitmine lubatud," ütles Kase. 

Ta lisas, et Boltile teadaolevalt ei ole rohkem nende tõukeratastega õnnetusi juhtunud.

Toimetaja: Marko Tooming

Allikas: ERR, BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: