Pärnu otsib taas Kesklinna silla projekteerijat

Pärnu kesklinna sild.
Pärnu kesklinna sild. Autor/allikas: Kristjan Endrikson

Pärnu linnavalitsus otsib taas riigihankega Kesklinna silla projekteerijat, varasem projekteerimishange nurjus, kuna kõik vastavaks tunnistatud pakkumused ületasid hankelepingu eeldatavat maksumust.

Projekteerimistingimused näevad ette silla seniste konstruktsioonide ümberehitustöid ning sõidu-, jalakäijate ja kergliiklusteede laiendamist. Projekteerimise käigus selgitatakse välja silla tehniline seisukord ja kavandatakse vajalikud remonditööd, teatas linnavalitsus märtsis.

Silla kandevõimeks on ja jääb kuni 80 tonni. Projekteerija hakkab otsima võimalusi sillaaluse kõrguse suurendamiseks, et veesõidukid silla alt paremini läbi mahuks. Silda avatavaks ei tehta, sest see tekitaks silla kasutajatele põhjendamatuid ebamugavusi.

Ühe sõidurea laiuseks kavandatakse vähemalt 3,5 meetrit. Praegu on sõidurea laiuseks kolm meetrit ja avarii korral ei pruugi operatiivautod sillast üle pääseda.

Jalakäijate ja jalgrattateed ehitatakse silla mõlemale poole. Projekteerijal soovitatakse kavandada "taskuid" ja teisi vaatekohti, mida saaks liiklust takistamata kasutada. Lisaks teeosa ja sillaaluste läbipääsude valgustusele kasutatakse sillal dekoratiivvalgustust.

Kesklinna silla remondiga on plaanis alustada järgmise aasta juunis, et saada sild uuendatud 2021. aasta juuniks. Viimati toimus silla kapitaalne remont 1995.-1996. aastal ehk rohkem kui 20 aastat tagasi.

Töid loodetakse teha nii, et enamiku ajast on liikluseks suletud ainult pool sillast ning vähemalt ühistranspordile, operatiivsõidukitele ja jalakäijatele oleks tagatud ülepääs.

Kogu projekti maksumus on hinnanguliselt 20-25 miljonit eurot.

Sobiva pakkuja viimase kolme aasta keskmine netokäive peab olema vähemalt 200 000 eurot aastas ning projekteerija peab viimase viie aasta jooksul olema teinud vähemalt kaks sildade projekteerimist, mille maksumus on alates 80 000 eurot lepingu kohta.

Hankele saab pakkumusi esitada 19. augusti lõunani.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: