Yle: valitsusparteide kogutoetus tõusis esimest korda pärast valimisi

Peaminister Antti Rinne ja Soome valitsuse liikmed.
Peaminister Antti Rinne ja Soome valitsuse liikmed. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Soome ringhäälingu Yle tellitud uuringu kohaselt on viie valitsuspartei kogutoetus esimest korda tõusule pööranud, sest roheliste populaarsuse kasv jätkub ning Keskerakonna reitingu langus näib olevat peatunud. Kindlal esikohal jätkab opositsioonierakond Põlissoomlased ning teisel kohal on samuti opositsiooni hulga kuuluv paremtsentristlik Koonderakond.

Viit valitsusparteid - sotsiaaldemokraate, rohelisi, Keskerakonda, Vasakliitu ja Rootsi Rahvaparteid - toetab hetkeseisuga kokku 57 protsenti valijatest, vahendas Yle uuringufirma Taloustutkimus läbi viidud arvamusküsitlust.

19,6 protsendiga on jätkuvalt esikohal Põlissoomlased, kes kerkisid sinna kohe pärast kevadisi valimisi. 16,8 protsenti valijatest annaks hääle aga Koonderakonnale. Mõlema opositsioonipartei toetus paistab olevat suhteliselt stabiilne.

Peaminister Antti Rinne sotsiaaldemokraadid on 16,3 protsendiga kolmandal kohal. Pekka Haavisto juhitud Roheline Liit on 15,1 protsendiga neljandal ja eelmise peaministri Juha Sipilä Keskerakond 12,6 protsendiga viiendal kohal.

Möödunud kuu suurimaks tõusjaks ongi Keskerakond (0,9 protsendipunkti) ja ka roheliste toetus on endiselt tõusuteel (0,8 protsendipunkti).

Kuuendal kohal on Vasakliit (8,7%), millele järgnevad Rootsi Rahvapartei (4,3%), Kristlikud Demokraadid (3,5%) ja liikumine Nyt (1,2%). Ülejäänud poliitilise jõude toetab 1,9 protsenti valijaskonnast.

Samas mahuvad kõikide parteide toetuste muutused - nii tõusud kui ka langused - uuringu veamarginaali ehk kahe protsendipunkti sisse.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: