Narva energeetikud kavandavad piketti

Põlevkivienergeetika kriisi tõttu koondamisohus olevaid kaevureid ja energeetikuid esindavad ametiühingud kavatsevad 28. augustil korraldada Tallinnas superministeeriumi ees piketi.

Narva Energia ametiühing plaanib piketile tuua umbes 50 inimest. Piketi toimumise päeval toimub hoones, kus asuvad nii rahandus- kui ka majandusministeerium, nõupidamine, kus arutatakse põlevkivienergeetika tulevikku, kirjutab Põhjarannik.

Ametiühingujuhi sõnul ootavad kaevanduste ja elektrijaamade töötajad eelkõige selgust oma tuleviku kohta.

""Parem õudne lõpp kui lõputu õudus. See mitmeid kuid kestev ebaselgus, kas ja kelle töökohad säilivad või mitte, on kõige hullem," sõnas Andrei Zaitsev, et töötajate meeleolu langeb iga päevaga. "See on esimene nii-öelda vaikne aktsioon. Kui soovitud tulemusi ei tule, siis muutuvad meie meeleavaldused järk-järgult suuremaks."

Tema sõnul on elektrijaamades 1. augustist hakatud juba esimesi inimesi sundpuhkusele saatma ning sellega kaasneb oluline sissetuleku kaotus.

Eesti Energia juhatuse esimees Hando Sutter kinnitas eelmisel nädalal, et see, kas ning kui paljudele kaevuritele ja energeetikutele tuleb lisaks tänavu esimesel poolaastal juba koondatud 315 inimesele veel töökoht üles öelda, selgub augusti lõpus. "See sõltub sellest, milline tuleb turuprognoos eelolevaks sügiseks ja talveks," ütles ta.

Valitsus on kinnitanud, et otsib leevendusmeetmeid, hoidmaks ära kaevurite ja energeetikute massilist koondamist, kuid sisulisi otsuseid selleks ei ole seni veel avalikustatud.  

Toimetaja: Merilin Pärli

Allikas: Põhjarannik

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: