Leiti Aivar Rehe surnukeha

{{1569398760000 | amCalendar}}
Foto: Ken Mürk/ERR

Politsei- ja piirivalveamet leidis endise pangajuhi Aivar Rehe vägivallatundemärkideta surnukeha tema kodu juurest.

ERR-ile teadaolevalt leiti Rehe surnukeha kolmapäeva hommikul tema koduaiast Piritalt. Kõik sündmuskohal viitas mehe enesetapule.

"Täna (kolmapäeva - toim) hommikul leiti 23. septembrist teadmata kadunud Aivar Rehe surnukeha tema kodu juurest. Varasemalt oli seda kohta lähedaste poolt kontrollitud. Surnukehal puuduvad vägivallatundemärgid, samuti ei viita miski õnnetusjuhtumile," teatas Põhja prefektuuri operatiivjuht Valdo Põder.

"Lähedaste hoidmiseks ei ava PPA mehe leidmise kohta rohkem detaile. Samuti ei algatata juhtunu kohta uurimist. Täname kõiki, kes politseile otsingute käigus abi osutasid ning avaldame kaastunnet mehe lähedastele," sõnas Põder.

Kadunud esmaspäeva hommikust

Rehe lahkus esmaspäeva hommikul kell 10 Pirital Kloostrimetsas asuvast kodust ilma mobiiltelefonita ning lähedastel puudus teave tema asukoha kohta.

Politsei ja vabatahtlikud alustasid 56-aastase Rehe otsinguid esmaspäeval.

Teisipäeval ütles Põhja prefektuuri operatiivjuht Valdo Põder, et oht Aivar Rehe elule ja tervisele tuleneb temast endast.

Politsei lõpetas teisipäeva õhtul Aivar Rehe otsingud tema kodulähedases metsas kella 21.30 ajal meest leidmata.

Kolmapäeval otsustati valida otsinguteks uus taktika.

Juhtis Dansket rahapesu ajal

Aivar Rehe juhtis Danske panga Eesti haru 2006. kuni 2015. aastani. Nendesse aastatesse jääb aeg, mil pangas toimus ulatuslik rahapesu.

2017. aasta suvel sai Rehest Bigbanki nõunik, millisel ametikohal oli ta pea poolteist aastat ning lahkus väidetavalt omal soovil.

Ta on varem töötanud ka Hoiupanga ning Hansapanga juhatuses, olnud maksu- ja tolliameti peadirektor (2004–2006). 2008. aasta mais nimetati ta Eesti Pangaliidu juhatuse esimeheks.

Aivar Rehe on lõpetanud Tallinna Polütehnilise Instituudi majandusteaduskonna tööstuse juhtimise ja planeerimise eriala. 2007. aastal pälvis ta presidendilt Valgetähe III klassi teenetemärgi.

Aivar Rehe. Autor/allikas: SCANPIX/POSTIMEES/TAIRO LUTTER

Toimetaja: Aleksander Krjukov, Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: