Helme nõuab politseilt aru Rehe otsingute kohta

Aivar Rehe otsingud.
Aivar Rehe otsingud. Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Siseminister Mart Helme ootab politseilt esmaspäeval ülevaadet endise pangajuhi, oma koduaiast pärast kaks päeva väldanud otsimist surnuna leitud Aivar Rehe otsingute kohta.

Helme nõuab politseilt esmaspäeval ülevaadet Rehe kadumise, otsingute ja leidmisega seotud asjaolude ning edasiste tegevuste kohta.

Ühtlasi peab Helme vajalikuks, et politsei vaataks üle protseduurid, millest lähtuvalt kadunud isikute juhtumite puhul tegutsetakse. Oluline on, et otsingutega kaetakse kõik kadunud isiku jaoks seotud paigad.

Kolmapäeval oma koduhoovist leitud Danske panga eksjuhi Aivar Rehe surnukeha oli seal olnud esmaspäevast saadik, kui perekond teatas, et mees läks hommikul jalutama ning koju ei naasnud.

Rehe kadumise, leidmise ja surma asjaolude väljaselgitamist juhtinud Põhja prefektuuri operatiivjuht Valdo Põder tõdes reedeses Postimehes, et Rehe otsimisel tehti vigu. Mehe koduhoov jäeti üle kontrollimata, sest otsustati vastu tulla perekonnale, kes ei soovinud võõraid inimesi oma tagaaeda.

"Muidugi ma tunnen, et oleksin saanud asju paremini lahendada ja oleks võinud olla teatud küsimustes jõulisem, aga sel hetkel tahtsin olla lähedaste vastu empaatilisem. Ja ma võtan selle eest moraalse vastutuse," ütles Põder.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: