Kaljulaid läheb Kuveiti riigivisiidile küllakutsuja lennukiga ({{contentCtrl.commentsTotal}})

President Kersti Kaljulaid visiidil Ukrainasse.
President Kersti Kaljulaid visiidil Ukrainasse. Autor/allikas: Vabariigi presidendi kantselei

Järgmisel nädalal Kuveiti riigivisiidile suunduv president Kersti Kaljulaid lendab kohale vastuvõtja lennukiga, mille eest ka maksab Kuveit.

"Ametlik delegatsioon lendab Kuveiti tšarterlennuga, mille kulud katab küllakutsuja ja see on riigivisiitide puhul nende tavapärane komberuumi praktika," ütles presidendi pressiesindaja Mailin Aasmäe ERR-ile.

Kaljulaidi riigivisiidi eesmärgiks on anda tõuge kahe riigi digikoostööle ja edendada Eesti ettevõtjate huvisid Pärsia lahe regioonis, lisas ta.

Kaljulaid kohtub 4.–6. novembrini toimuva riigivisiidi käigus Kuveidi emiiri šeik Sabah Al-Ahmad Al-Jaber Al-Sabahi, peaminister šeik Jaber Mubarak Al-Hamad Al-Sabahi, välisministri ja asepeaministri Sabah Khaled Al-Hamad Al-Sabahi ning rahvuskogu spiikri Marzouq Ali Al-Ghanimiga.

Oktoobri lõpus sõlmiti Eesti ja Kuveidi vahel koostöömemorandum digitaalvaldkonna arendamiseks, mis keskendub e-valitsusele ja küberjulgeolekule ja nii räägitakse kohtumistel, kuidas sellele koostööle tõuget anda, märkis pressiesindaja.

Kuveit on hetkel ÜRO Julgeolekunõukogu mittealaline liige ja Eesti riigipea soovib kuulda ka nende kogemusi ja leida võimalusi koos toimetamiseks – Eesti alustab ÜRO Julgeolekunõukogus oma kaheaastast liikmelisuse perioodi 2020. aasta jaanuarist, lisas ta.

Eesti presidenti saadab riigivisiidil ametlik delegatsioon, kuhu kuuluvad teiste seas ka riigikogu väliskomisjoni esimees Enn Eesmaa ja kaubandus-tööstuskoja juht Toomas Luman. Lisaks on visiidil kaasas ka esinduslik 14-liikmeline äridelegatsioon, kuhu kuulub nii infotehnoloogia, kaitsetööstuse, fintechi kui mööblitööstuse esindajaid. Kohtumisel Kuveidi Kaubandus-Tööstuskoja esimehe Ali Mohammed Thunayan Al-Ghanimiga arutatakse ka võimalusi Eesti ettevõtjate tegevuse edendamiseks laheriikides.

Viimati tegi riigivisiidi Kuveiti president Lennart Meri 1993. aastal.

Kaljulaid on teinud oma ametiaja jooksul mitukümmend töövisiiti ning käinud hulgaliselt ametlikel visiitidel. Eesti president on teinud kuus riigivisiiti: Soome, Gruusiasse, Portugali, Kreekasse, Ukrainasse ja Sloveeniasse. Tavapäraselt käib president visiitidel kas liinilendudega või üürib tema kantselei selleks tellimuslennu, mille kulud jagatakse äridelegatsiooniga.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: