President Kaljulaid võõrustas Kadriorus Gruusia riigipead

{{1558010760000 | amCalendar}}

President Kersti Kaljulaid võttis neljapäeval Kadriorus vastu Gruusia riigipea Salome Zurabišvili.

"Eesti ja Gruusial on mitmekülgne koostöö alates Eesti reformikogemuse jagamisest kuni kaitsekoostöö ning hariduseni. Meie suhted on väga lähedased. Gruusial on eriline koht iga eestlase südames ja ka minul on soojad mälestused 2017. aasta riigivisiidist. Juba see, et teete ühe oma esimestest ametlikest visiitidest Eestisse, on märk meie riikide tihedast koostööst," ütles Kaljulaid.  

"Eesti seisab jätkuvalt sõbrana Gruusia kõrval ja toetab teie pürgimist Euroopa Liitu ja NATOsse. Mida edukam on Gruusia reformide elluviimisel ja õigusriigi tugevdamisel, seda paremini saab Eesti teie eest seista," lisas Kaljulaid.

Eesti riigipea märkis, et Gruusia territoriaalne terviklikkus tuleb taastada: "Olen ise seisnud teie riiki lõhestaval kurjuse joonel ning olen seda teemat tõstatanud paljude teiste riigijuhtidega ning rahvusvahelistes esinemistes. Me ei tohi kunagi leppida praeguse olukorraga."

Gruusia presidendi Salome Zurabišvili sõnul on heanaaberlike suhete takistaja Venemaa, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Võti suheteks Venemaaga on Venemaa. Kui ta mõistab, et peab käituma rahvusvahelise kogukonna liikmena, austades selle kogukonna reegleid, siis pole mingeid probleeme Venemaaga suhtlemises. Nii kaua, kuni Venemaa okupeerib osa Gruusiast ning on teatanud, et on normaalne rajada sinna oma sõjaväebaasid, siis ma ei näe, kuidas meil oleksid normaalsed suhted Venemaaga," rääkis Zurabišvili.

Pärast kohtumist jalutasid riigipead üheskoos Mikkeli muuseumisse, kus on avatud näitus Gruusia rahvusliku kunsti alusepanija Niko Pirosmani loomingust.

Seejärel asetas Gruusia riigipea pärja Vabadussamba jalamile ja liikus sealt edasi kohtumisele riigikogu esimehe Henn Põlluaasaga. Gruusia president külastab veel Maarjamäe memoriaali, kohtub õhtupoolikul Gruusia kogukonnaga ning osaleb õhtul president Kaljulaidi pakutaval õhtusöögil Keila-Joa lossis.

Reedel külastab president Salome Zurabišvili Telliskivi loomelinnakut ja kohtub peaminister Jüri Ratasega. Samuti kõneleb ta Lennart Meri konverentsi avaarutelul.

 

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: