Ülemiste terminali projekteerimishanke võitis Zaha Hadid Architects

Foto: Zaha Hadid Architects ja osaühing Esplan

RB Ülemiste ühisterminali projekteerimishanke võitis Zaha Hadid Architects ja osaühing Esplan ehk sama töö, mis valiti novembris parimaks ka ühisterminali arhitektuurikonkursil.

Reede hommikul lõppes teine läbirääkimistevoor RB Ülemiste ühisterminali projekteerimiseks. Arhitektuurse ideekonkursi ja läbirääkimiste tulemusena tunnistati edukaks Zaha Hadid Architects ja osaühing Esplan ühistöö "Light Stream", teatas Rail Baltic Estonia.

Ülemiste linnaku ettevõtjad olid varem teinud ühispöördumise, kus heitsid Rail Baltic Estoniale ette, et pärast arhitektuurikonkursi tulemuste avalikustamist ei ole nende tegevus kajastanud soovi võidutööd ellu viia. Ettevõtjad pidasid ainsaks realiseerimist väärt tööks Zaha Hadid Architectsi ja Esplani ühiskavandit ning samal seisukohal oli ka Tallinna linnaplaneerimise amet.

Rail Baltic Estonia OÜ juhatuse liikme kohusetäitja Marko Kivila ütles, et parima töö väljaselgitamiseks valiti hea lahendus. Tema sõnul olid kõik kolm ideekavandit, mille üle läbi räägiti, kõrgel arhitektuursel ja funktsionaalsel tasemel ning olid ka lähtudes ideekonkursi ülesandest teostatavad.

"Väited ühe või teise töö väljasurumisest ei ole absoluutselt adekvaatsed, kuna edukas pakkumus valiti välja žürii punktide ja pakkuja poolt esitatud hinnapakkumuse koosmõjus objektiivsetel alustel. Hankijast erapooletu žürii määras punktid 1. oktoobril ning pakkujate viimased hinnapakkumused laekusid täna hommikul," lisas Kivila.

Pakkujatega õnnestus tema sõnul edukalt läbi rääkida ka RB Ülemiste terminali projekteerimise maksumuse osas ning saavutada võrreldes esialgsete pakkumistega ka märgatavalt soodsam hinnatase. Eduka pakkumuse väljavalimisel arvestati arhitektuurikonkursi žürii poolt antud punktidega, mille osakaal oli 40 protsenti, ja esitatud hinnapakkumusega, mille osakaal oli 60 protsenti.

Rail Baltic Estonia kuulutas tänavu mais välja rahvusvahelise ideekonkursi, et leida Ülemistele rajatava Rail Balticu ühisterminali jaoks sobivaim arhitektuuriline lahendus. Konkurss lõppes 3. septembril ning selle võitjad kuulutati välja 6. novembril.

Konkursil osalenud töödega saab kuni selle aasta lõpuni tutvuda Tallinna lennujaama galeriis.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: