Keskerakond kaalub Tartu abilinnapeaks parteist kord välja visatud meest

Aleksandr Širokov
Aleksandr Širokov Autor/allikas: Postimees/SCANPIX

Võimupööre Keskerakonna Tartu osakonnas võib ülikoolilinna rahanduse valdkonna abilinnapea kandidaadiks tõsta Peipsiääre vallavanema Aleksandr Širokovi, kelle keskpartei kaks aastat tagasi enda seast välja lükkas.

Tartut juhivad  Reformierakond ja väikesema partnerina Keskerakond, kellel on kaks abilinnapea kohta: Madis Lepajõe tegeleb hariduse, kultuuri, spordi, noorsootöö ja teadusega ning Monica Rand laenupoliitika, linnavarade, rahanduse ja eelarvega.

Kui Tartu keskerakondlaste juhtimises toimus mullu sügisel pööre ning ajaloolase ja riigikogu liikme Aadu Musta asemel haaras seal ohjad ettevõtja Jaan Toots, soovis ta piirkonna uue juhina välja vahetada mõlemad Keskerakonna nimetatud abilinnapead. Madis Lepajõe osas muutis ta meelt, Monica Rand keeldus ise lahkumast, mispeale Keskerakonna juhatus ta vastupuiklemise tõttu kolmapäeval parteist välja viskas ja avas tee tema umbusaldamiseks Tartu volikogus 23. jaanuaril.

Erakonna juhatuses räägiti ka sellest, et Jaan Toots võib esitada Tartu uueks abilinnapeaks praeguse Peipsiääre vallavanema Aleksandr Širokovi, kes peaks sel juhul ta astuma Keskerakonda. Aga, sealt visati ta 2017. aasta kohalike valimiste eel koduparteile vastutöötamise eest välja, sest kandideeris Peipsi ääres valimisliidu Uus Vald nimekirjas Keskerakonna vastu.

 "Meie oma ohvitserid läksid meie vastu," selgitas toonane Keskerakonna  Tartumaa piirkonna juht Peeter Ernits siis Tartu Postimehele, nimetades oma vallas keskerakondlasi juhtinud Širokovit erakonna ohvitseriks. "Lahingus lähevad sellised inimesed seina äärde. Valimised on tsiviliseeritud asi ja nad visati erakonnast välja."

Širokov liitus riigikogu valimiste eel Eesti 200-ga, sai 453 häält ja jätkas vallavanemana. Ernits aga astus Keskerakonnast EKRE-sse, noppis parlamendivalimistel 3846 valija toetuse ja jätkab riigikogus.

Keskerakonna ajalehes Kesknädal on Širokov esinenud keskpartei eelmise esimehe Edgar Savisaare toetajana, kui Jüri Ratas, Kadri Simson, Mailis Reps ja nende mõttekaaslased üritasid keskparteis võimupööret teha. "Toetan omalt poolt Savisaare jätkamist erakonna esimehena, sest hindan väga tema kogemusi ning senitehtut. Kui tal on jaksu esimehena jätkata, siis olen igati selle poolt," ütles Peipsiääre vallavanem Aleksandr Širokov mõne aasta eest.

Tartu linnapea Urmas Klaas tunnistas Tartu Postimehele, et abilinnapea võimalike kandidaatide hulgast on Širokovi nimi käinud läbi küll. Ametliku kandidaadi lubas Jaan Toots esitada 16. jaanuari õhtul, pärast Keskerakonna Tartu piirkonna juhatuse otsust.

Širokov ise ei ole veel avalikkusele öelnud, kas ta soovib Tartu abilinnapeaks kandideerida, kuid tunnistas Tartu Postimehele, et "see poleks ju paha pakkumine".

 Aleksandr Širokovi valimisreklaam:

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: