Reformierakond ja SDE algatasid Monica Ranna umbusaldamise

{{1579785660000 | amCalendar}}
Foto: Madis Hindre/ERR

Reformierakonna fraktsioon ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) fraktsioon andsid neljapäeval Tartu linnavolikogu istungi alguses üle umbusaldusavalduse abilinnapea Monica Rannale.

Avaldusele kirjutas alla 28 volikogu liiget ja seda menetletakse volikogu järgmisel istungil, mis toimub tõenäoliselt 13. veebruaril, teatas Tartu volikogu.

"Tegemist on protseduurilise küsimusega, mitte hinnangu andmisega Monica Ranna tööle, vaid selleks, et me saaksime võimaliku uue koalitsiooni tekkega edasi minna ja juba 13. veebruaril, kui on erakorraline volikogu istung, uute liikmetega tegeleda," rääkis Tartu volikogu Reformierakonna fraktsiooni juht Kristo Seli "Aktuaalsele kaamerale".

Seda, kes on Sotsiaaldemokraatide abilinnapea ja volikogu esimehe kandidaadid, arutatakse koalitsiooni läbirääkimiste lõpus.

Keskerakonda kuuluv abilinnapea Madis Lepajõe astub samal volikogul tagasi, samuti taandub volikogu esimehe kohalt Tartu Keskerakonna piirkonna endine juht Aadu Must.

"Tõepoolest, 13. veebruaril, juhul kui umbusaldus läheb läbi, mis on väga tõenäoline, sest allkirju on rohkem kui häälteenamuseks vaja, siis nähtavasti sel päeval tulevad erruminekuavaldused ka seniselt volikogu esimehelt ja kuuldavasti ka praegu haiguslehel viibivalt Madis Lepajõelt," ütles Must.

Must lisas, et jätkab tööd linnavolikogu liikmena.

Reformierakonna Tartu piirkonna juhatus ja Tartu linnavolikogu fraktsioon otsustasid lõpetada Tartu linnavolikogus koostöö Keskerakonnaga praeguses koalitsioonis ning alustada konsultatsioone SDE-ga Tartus uue koalitsiooni moodustamiseks.

Reformierakonna viis otsuseni Keskerakonna sisetüli, mis puhkes Ranna abilinnapea kohalt tagasikutsumise ümber. Keskerakond viskas jaanuari keskel Ranna erakonnast välja.

 

Toimetaja: Indrek Kuus, Henry-Laur Allik, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: