Keskerakonna juhatus heitis Monica Ranna parteist välja

{{1579066260000 | amCalendar}}

Kolmapäeva hommikul kogunenud Keskerakonna juhatus otsustas Tartu abilinnapea Monica Ranna erakonnast välja heita.

Seda kinnitas ajakirjanikele Keskerakonna peasekretär Mihhail Korb, kelle sõnul tehti otsus põhjendusega, et Rand ei olnud nõus ise tagasi astuma ja kahjustas erakonna mainet.

ERR-ile teadaolevalt hääletas Ranna välja heitmise poolt 11 juhatuse liiget ja vastu oli kaks, erapooletuks jäi üks liige.

Ranna abilinnapea kohalt lahkumist nõudnud Keskerakonna Tartu piirkonna juhatuse esimees Jaan Toots ütles, et Ranna puhul oli küsimus tema käitumises erakonna liikmete suhtes. "Ma punkthaaval ei hakka kõike välja tooma. Me oleme ka ilusti öelnud, et me ei pese musta pesu erakonnast väljaspool," ütles Toots.

Toots rõhutas, et Rand sai abilinnapea koha poliitilise kokkuleppe käigus ja kui sama erakond, kes ta ametisse pani, ta tagasi kutsub, ei ole selles midagi imelikku.

Pärast väljaheitmist saavad keskerakondlased Randa Tartu linnavolikogus umbusaldada. Kuna sellisel juhul pole tegu enam Keskerakonna siseküsimusega, võivad umbusaldamisega liituda ka reformierakondlased.

Reformierakond ei ole veel otsustanud, kuidas hääletab. Samas viitas linnapea Urmas Klaas, et koalitsioonilepingu järgi täidab Keskerakond kaks abilinnapea kohta.

"Kui me saame Keskerakonna käest ametliku seisukoha, et nad soovivad Monica Ranna umbusaldamisprotsessi algatada, siis on see teema, mida lähipäevadel Reformierakonna Tartu piirkonna juhatus ja fraktsioon peavad arutama ja arutavad. Arutelude põhjalikuks läbiviimiseks on meil tarvis teada ka, keda Keskerakond soovitab uueks abilinnapeaks," rääkis Klaas "Aktuaalsele kaamerale".

Keskerakonna Tartu abilinnapea uut kandidaati on oodata neljapäeval, kui koguneb partei Tartu piirkonna juhatus. Jaan Tootsi sõnul on sellele kohale 2-3 kandidaati, nende nimesid ta ei olnud nõus praegu välja ütlema.

Keskerakonna ja Reformierakonna Tartu esindused kohtuvad järgmise nädala alguses.

Järgmine Tartu volikogu istung, kus saab Ranna umbusaldamise sisse anda, toimub 23. jaanuaril.

Arveteklaarimine Tartu keskerakondlaste ridades on kestnud kolm kuud.

Rand ise tagasi astuma ei nõustunud.

Väljavõte äriregistrist Autor/allikas: (Foto: ERR)

 

 

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: