EL nimetas suursaadiku Brexiti-järgsesse Suurbritanniasse

Joao Vale de Almeida
Joao Vale de Almeida Autor/allikas: Li Muzi/Imago Images/Scanpix

Euroopa Liit nimetas reedel Brexiti-järgsesse Suurbritanniasse suursaadiku, kes asub ametisse 1. veebruaril, esimesel päeval pärast Ühendkuningriigi lahkumist blokist.

Joao Vale de Almeida on varem esindanud Euroopa Liitu ÜRO-s ja USA-s ning töötanud Euroopa Komisjoni pressiisikuna. 

Euroopa Liidu välispoliitikajuhi Josep Borrelli sõnul oli suursaadiku määramine oluline samm, kuna 1. veebruarist on Ühendkuningriik nn kolmas riik. 

EL jätab Ühendkuningriiki oma esindajad täpselt samamoodi, nagu teistes EL-i mittekuuluvates riikides nagu Türgi, USA või Austraalia. 

Borrell ütles avalduses, et portugallane Vale de Almeida (62) on EL-i tulevase delegatsiooni esimene juht Suurbritannia ja Põhja-Iiri Ühendkuningriigis.

Saadiku määramisest on informeeritud ka Ühendkuningriiki, lisas ta. 

EL-i esindaja hakkab tõenäoliselt mängima olulist rolli bloki ja Ühendkuningriigi lahutusleppe jõustamisel ja kõnelustel, mille käigus pannakse paika EL-i ja Suurbritannia suhete tulevik. 

EL-i suursaadikuna USA-s 2010.-2014. aastani osales Vale de Almeida kõnelustel EL-i ja USA kaubandusleppe üle, mille Ühendriikide praegune president Donald Trump on tühistanud. 

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: