Kaubamaja pikendas Viru Keskusega üürilepingut

Viru keskus.
Viru keskus. Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Tallinna Kaubamaja Grupp AS tütarettevõte Kaubamaja AS ja Viru Keskus AS pikendasid üürilepingut järgnevaks seitsmeks aastaks. Kaubamaja AS on olnud Viru Keskuse üürnik 16 aastat ning seal asuvad Kaubamaja kolm müügimaailma.

"Otsustasime Viru Keskusega sõlmitud üürilepingut pikendada seitsmeks aastaks," sõnas Kaubamaja AS-i juhatuse liige Erkki Laugus.

"See annab kindluse ellu viia uuendusi Viru Keskuse pindadel asuvates müügimaailmades. Nii olemegi järgmise aasta sügisesse planeerinud arendusi nii Toidu- kui ka Ilu- ja Naistemaailmas," lisas ta.

Viru Keskuse juhatuse liige Gertti Kogermann rõhutas, et Viru Keskus ja Kaubamaja on koostööd teinud juba 16 aastat.

Uue hoone ehitustööde algus on lahtine

Kaubamaja uue hoone ehitustööde algus on veel lahtine. "Edukast arhitektuurivõistluse läbiviimisest on möödas enam kui kaks aastat ja kuigi ehituslikult oleks võimalik kvartali hoonestamisega alustada lähiaastatel, ei saa seda teha enne, kui linn väljastab selleks vajalikud projekteerimistingimused," ütles Tallinna Kaubamaja Kinnisvara AS juhatuse liige Peeter Kütt.

Tallinna Kaubamaja Kinnisvara AS ja AS MSI Grupp kuulutasid 2017. aasta suvel koostöös Linnaplaneerimise Ameti ja Eesti Arhitektide Liiduga välja arhitektuurivõistluse Kaubamaja kvartali ehk Gonsiori tn 2 ja Rävala pst 6 kinnistute terviklikult uushoonestamiseks. Sama aasta novembris valiti võidutöö, mille autoreid esindava arhitektuuribürooga DAGOpen OÜ sõlmiti projekteerimisleping.

"Tallinna Linnaplaneerimise Amet ei ole seni väljastanud arhitektuurivõistluse võidutöö elluviimiseks projekteerimistingimusi viidates varem kokkulepitud liikluslahenduse muutmise vajadusele," kommenteeris Kütt Kaubamaja uue hoone arendusega seonduvat, ent lisas, et hoolimata sellest käib põhjalik eeltöö, et koheselt pärast projekteerimistingimuste väljastamist linna poolt tegevustega jätkata.

Kaubamaja ASil on Tallinna südalinnas müügipinda kokku 16 000 ruutmeetrit. Pikaajaline koostöö Viru keskusega algas 2004. aastal. Tallinna Kaubamaja Grupi kaubamajade segmendi käsutuses on sellest ajast ligikaudu 8700 ruutmeetrit müügipinda olles Viru keskuse suurim üürnik.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: