Vene kohus mõistis noortele anarhistidele pikad vanglakaristused

Vana Tallinna vangla
Vana Tallinna vangla Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Vene kohus mõistis esmaspäeval rühma noori anarhiste ja antifašiste süüdi terrorismis ja teistes kuritegudes ning saatis nad 6-18 aastaks vangi, ütles ühe kohtualuse kaitsja.

Volgamaa Penza sõjaväekohus langetas otsuse organisatsiooni Set ("Võrgustik") kohtuasjas, kus süüpingis oli seitse inimest, ütles ühe kohtualuse advokaat Sergei Morgunov. Viis kohtualust läheb range režiimiga kolooniasse, kaks tavalisse. Kõikide karistusaja sisse arvati ka eelvangistuses veedetud aeg. 

Kohtualuseid süüdistati terroriorganisatsioonis osalemises, uimastite levitamises, seadusevastases lahingumoona ja lõhkeainete soetamises.

Venemaa julgeolekteenistus algatas Seti kriminaalasja 2017. aasta sügisel. Sellega seoses esitati süüdistus Penzas, Peterburis ja Moskvas 11 inimesele, kes eriteenistuste väitel kavandasid terrorirünnakuid ja kavatsesid riigi olukorda kõigutada.

Varem mõisteti üks Seti liige Peterburis 3,5 aastaks vangi.

17. jaanuaril 2019 tunnistas Moskva ringkonna sõjaväekohus Seti terroriorganisatsiooniks.

Inimõiguslaste ja kohtualuste kaitsjate sõnul piinati süüaluseid uurimise ajal ning võimud on näidanud noorte tegevust teadlikult palju suurema ja ohtlikumana.

"Kohutavad karistused Seti kohtuasjas - alates kuuest 18 aastani. Tunnistused välja mõeldud terroriorganisatsiooni kohta saadi piinates väga noori inimesi. Iga minister praeguses valitsuses on kümme korda suurem kriminaal ja ühiskondlik oht kui need noored," kommenteeris opositsioonipoliitik Aleksei Navalnõi esmaspäeval.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS/ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: