Venemaa hakkab käsitlema kooskõlastamata üritusi destabiliseerimisena

Märulipolitsei Moskvas 2019. aasta septembris.
Märulipolitsei Moskvas 2019. aasta septembris. Autor/allikas: SCANPIX/AFP

Vene siseministeerium hakkab edaspidi käsitlema üleskutseid osavõtuks sanktsioneerimata üritustest kui katset korraldada massirahutusi ja selle kaudu destabiliseerida riigi poliitilist olukorda, ilmneb ministeeriumi uuest strateegiast äärmusluse vastu kuni 2025. aastani.

Vastav muudatuste projekt avaldati õigusaktide ja normatiivide ametlikul veebilehel.

"Üheks peamistest viisidest ühiskondlik-poliitilise ja sotsiaalmajandusliku olukorra destabiliseerimisel Vene Föderatsioonis on kujunemas erinevate elanikkonnarühmade meelitamine kooskõlastamata avalikele üritustele (muu hulgas protestiaktsioonidele), mis sihipäraselt kasvavad üle massirahutusteks," seisab dokumendis. 

Siseministeerium väidab, et Venemaal on hoogustumas alaealiste meelitamine ekstremistlikesse struktuuridesse. "Kuna viimased mitte üksnes ei allu kergemini ideoloogilisele ja psühholoogilisele mõjutamisele, vaid tervel real juhtudel ei saa neid ka kriminaalvastutusele võtta," seisab tekstis. 

Ministeeriumi hinnangul orienteeruvad äärmusorganisatsioonide juhid oma tegevuses peamiselt noortele. "Seejuures pööratakse erilist tähelepanu hästi organiseeritud mitteformaalsetele rahvuslaste ühendustele, meelitades nende liikmeid oma ridadesse ning provotseerides neid ekstremistliku iseloomuga kuritegudele," märgib ministeerium. 

"Suurt ohtu kujutab endast radikalismi levik spordivaldkonda – sealhulgas spordikoolide ja -klubide baasil – äärmusliku ideoloogia kandjate imbumine treenerite ja juhendajate sekka."

Ministeeriumi sõnul hoogustatakse Vene noorte informatsioonilist ja psühholoogilist mõjutamist eesmärgiga lõhkuda traditsioonilisi Vene vaimseid ja kõlbelisi väärtusi ning destabiliseerida riigi sisepoliitilist ja sotsiaalset olukorda. 

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: