Eestis on kodustöötajaid 7,6 protsenti kõigist töötajatest

Eurostati kodustöötajate osakaalude võrdlus riikide kaupa 2018. aasta andmetel.
Eurostati kodustöötajate osakaalude võrdlus riikide kaupa 2018. aasta andmetel. Autor/allikas: Eurostat

Koroonapandeemia vallandumisel on päevakorda tõusnud kodus töötamise võimalused. Eurostati avaldatud ülevaate kohaselt on Eesti üks kõrgeima kodustöötajate osakaaluga riike Euroopa Liidus.

Kõigist Euroopa Liidus hõivatud 15 - 64-aastastest töötajatest tegi 2018. aastal tavaliselt kodus tööd keskmiselt 5,2 protsenti. Samas Hollandis oli see näitaja 14, Soomes 13,3, Luksemburgis 11, Austrias 10, Taanis 7,8 ja Eestis 7,6 protsenti.

Kodukontoris töötamine oli harvem Ida-Euroopa riikides, näiteks Bulgaarias ja Rumeenias oli see praktiliselt tundmatu - neis töötas kodus ainult 0,3 ja 0,4 protsenti kõigist töötajatest, selgus samast.

Eurostati andmetest selgub ka, et vanemad inimesed kasutavad kodustöötamise võimalust rohkem kui nooremapoolsed. Ülemöödunud aastal töötas kodust 1,8 protsenti 15 - 24-aastastest töötajatest EL-is, 5 protsenti 25 - 49-aastastest ja 6,4 protsenti 50 - 64-aastastest.

Ise endale tööd andvatest inimestest töötas tavaliselt kodus 18,5 protsenti, palgatöötajatest ainult 3 protsenti. See näitaja oli kõrgeim Soomes (46,4 protsenti), Hollandis (44,5 protsenti) ja Austrias (43,6 protsenti).

Samuti selgus statistikast, et naised töötavad keskmiselt rohkem kodus kui mehed - vastavalt 5,5 ja 5,0 protsenti. Suurim vahe naiste kasuks on Prantsusmaal, Luksemburgis ja Maltal. Samas Hollandis, Taanis, Iirimaal ja veel viies riigis töötab kodus rohkem mehi kui naisi.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: