X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Erameediamajad saatsid töötajad kodukontorisse

{{1584012540000 | amCalendar}}
Postimehe toimetuse ruum
Postimehe toimetuse ruum Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Eesti kahe suurema erameediamaja Postimees Grupi ja Ekspress Meedia toimetused on kuni esmaspäevani tühjad, kuna mõlemad jätsid oma ajakirjanikud kodukontorisse. Sarnane töökorraldus kehtib ka Õhtulehes.

 "Hetkel oleme saatnud kõik oma üksused kodusele tööle, nii Tallinnas kui maakondades," ütles Postimehe Grupi juhatuse esimees Andrus Raudsalu neljapäeval ERR-ile.

Tema sõnul on Postimehe uus hoone Tallinnas praktiliselt tühi, seal on mõned üksikud inimesed, kellel pole võimalust kodus töötada. "Aga kõik need, kellel vähegi on võimalust kodus töötada, on kõik saadetud koju," rõhutas ta.

Sama rääkis ka Delfi ja Eesti Päevalehe peatoimetaja Urmo Soonvald Ekspress Meediast. "Nagu oleme täna ka ise sellest teada andnud, et meil on kodukontor," ütles ta, lisades, et see puudutab kõiki Ekspress Meedia töötajaid. "Me oleme siin kolmel korrusel kõik kodukontoris ja algab ruumide desinfitseerimine. Ja alates esmaspäevast hakkavad inimesed tööle naasma," rääkis Soonvald.

Ka Postimees Grupi väljaannete töötajad naasevad esmaspäeval, ütles Raudsalu.

Mõlemad juhid kinnitasid, et kodus töötamine ei peaks uudistemahtu vähendama ning loomulikult ilmuvad kõik lehed vastavalt graafikule.

"Ega ju tegelikult suures plaanis meie tööks kontoris istumine ülioluline ei ole. Kokkuvõttes on meie töö ju arvutis ja seda saab teha kus iganes. Peaasi, et on korralikud internetiühendused, korralikud arvutid. Kõik meie süsteemid on nii üles ehitatud, et saab töötada nii kontorist kui eemalt," rääkis Raudsalu. Töökohale peavad tulema ainult telesaadete tegijad, kes aga püüavad viia majaväliste inimeste intervjuudeks majjatoomise miinimumini, lisas ta.

"Me teeme kõik selle nimel, et meie töö sisu, kiirust, kvaliteeti ja kvantiteeti ei muudaks. Kahtlemata rutiinid muutuvad, aga tihti ka praegu nädalavahetustel inimesed töötavad kodus. Kindlasti meie lugeja-vaataja-kuulaja ei tunne seda, et inimesed töötavad kodunt. Tänapäeval on võimalik seda teha väga ladusalt ja meil on kõik tingimused selleks olev olemas. Me oleme alati olnud valmis, et selline hetk võib tulla mis iganes põhjusel," rääkis ka Soonvald.

Tema sõnul on ettevõte teinud selleks ka vajalikud tehnilised ümberkorraldused. "Tänase hommiku jooksul on viidud inimestele, kellel puuduvad vastavad arvutid, need koju ja meie IT-osakond tegeleb selle nimel, et see oleks võimalikult valutu," ütles Soonvald.

Alates neljapäevast töötab kodus ka suurem osa Õhtulehe töötajatest. "Meil oli stsenaarium, et peame mingi aeg kodukontorist tööd tegema, läbi arutatud, ja eile tuligi see otsus teha," ütles Õhtulehe peatoimetaja Martin Šmutov. Ta lisas, et suurem osa töötajatest naaseb tööle esmaspäeval, pressipeol või pressifoto näituse avamisel käinud inimesed 23. märtsist.

Lehe või ajakirjade ilmumist see muudatus ei mõjuta.

Ekspress Meedias puudutab kodukontorisse üleminek umbes 300 inimest Postimees Grupis umbes 600 inimest.

"See on mõnes mõttes ka hea test meie jaoks, et kuidas me siis sellise kaugtööga hakkama saame," tõdes Raudsalu.

Soonvaldi sõnul algab toimetuse kolme korruse ruumides desinfitseerimine. Raudsalu rääkis, et Postimees Grupis on koristusfirmaga kokku lepitud, et nad teevad regulaarselt mitu korda päevas pindade puhastamist.

Eesti Meediaettevõtete Liit teatas kolmapäeval, et 6. märtsil toimunud pressipeol viibinud inimesel tuvastati koroonaviirus. Kuna haigusnähud ilmnesid sel inimesel alles 7. märtsil, pole teised üritusel viibinud lähikontaktsed ega pea karantiinis viibima.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: