PBK "Eesti uudiste" tootja koondab üheksa inimest

Mikrofonid.
Mikrofonid. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Põhitegevusena Pervõi Baltiskii Kanalile (PBK) uudiseid tootev Subbmedia koondab mai lõpuks üheksa töötajat, sest telekanal peatab alates 20. märtsist "Eesti uudiste" edastamise.

Töötukassa oskuste arendamise ja karjääriteenuste osakonna peaspetsialist Kaia Savisto kinnitas ERR-i venekeelsele portaalile, et Subbmedia OÜ on teavitanud töötukassat üheksa töötaja koondamisest.

"Saime kolmapäeval juba teise teate, koondamine viiakse läbi 10. aprillist kuni 31. maini 2020," rääkis Savisto.

Subbmedia kaasomanik Mihhail Vladislavlev keeldus koondamist kommenteerimast.

Subbmedia asutajad on teleajakirjanikud Mihhail Vladislavlev ja Aleksandr Zukerman. 2018. aastal oli firma kasum ligi 30 000 eurot ja käive üle 402 000 euro ning ettevõttes oli 15 töötajat.

5. märtsil teatas PBK omanik Baltic Media Alliance (BMS), et katkestab igapäevase infosaate "Eesti uudised" tootmise, põhjendades seda riiklike ja õiguskaitseorganite ebaproportsionaalse majandusliku survega BMA-le.

Viimane uudistesaade jõuab televaatajateni 19. märtsil. Samuti peatatakse igapäevase Läti territooriumil eetris oleva infoprogrammi "Läti aeg" tootmine.

"Eesti uudised" on PBK eetris olnud alates 2004. aasta märtsist.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: