Opositsioon soovib ministreid kiiremini riigikogu ette küsimustele vastama

Kaja Kallas
Kaja Kallas Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Kui praegu on ministritel riigikogu arupärimistele vastamiseks aega terve kuu, siis Reformierakond ja sotsiaaldemokraadid soovivad selle lühendamist neljale päevale.

Reformierakond ja sotsiaaldemokraadid soovivad muuta riigikogu kodukorda nõnda, et ministrid vastaksid eriolukorra ajal arupärimisetele kiiremini kui praegu ette nähtud kuu jooksul.

"Arupärimiste tähtaeg on niivõrd pikk, et näiteks eriolukorra ajal esitatud küsimus koolide avamisest või eksamite toimumisest tuleb vastamisele alles juunis, kui see enam päevakorras ei ole. Ja seetõttu - kuna valitsus on teinud kõikvõimalike muudatusi, siis tegelikult peaks tegema ka muudatuse, et sellistes erakorralistes oludes tulevad ministrid parlamendile vastama nelja tööpäeva jooksul," ütles Reformierakonna esimees Kaja Kallas ERR-ile.

Küsimust ei ole veel riigikogu põhiseaduskomisjonis arutatud, aga Kallas avaldas lootust, et seda arutatakse eriolukorda arvestades kiiresti.

"Ja arvestades ka seda, et mitmed valitsuse liikmed on keeldunud riigikogu komisjonidesse tulemast, öeldes, et neil ei ole parlamendi jaoks aega - parlamentaarses riigis ei tohiks see nii olla, et valitsus toimetab lihtsalt omatahtsi," lisas Kallas.

Riigikogu põhiseaduskomisjoni esimes Paul Puustusmaa ütles, et kommenteerib opositsiooni ettepanekut pärast seda, kui see on komisjoni arutusel olnud.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: