Kriitika alla langenud Soome rahandusminister lubas tasuda 50 000-eurosed koolituskulud

Soome rahandusminister Katri Kulmuni.
Soome rahandusminister Katri Kulmuni. Autor/allikas: SCANPIX / Lehtikuva / Markku Ulander

Soome rahandusminister Katri Kulmuni lubas tasuda riigikassasse 50 000 euro väärtuses talle tehtud esinemiskoolituste kulud, kui oli sattunud sel nädalal avalikuks tulnud arvete pärast avalikkuses kriitika alla.

Suomen Kuvalehti teatas teisipäeval, et töö- ja majandusministeerium ning rahandusministeerium ostsid Kulmunile koolituse 38 525 euro eest pluss käibemaks. Lisaks oli ta juba varem 2019. aastal saanud veel ühe koolituse, mille maksumus oli 6800 eurot. Kokku oli Kulmuni saanud koolitusi 45 455 euro ulatuses, millele lisandub veel käibemaks, edastas ajaleht Helsingin Sanomat.

Koolitustega pidi arendatama Kulmuni esinemisoskusi televestlustes ja debatisaadetes ning kõnede pidamisel. Samuti sisaldas koolitus praktilisi harjutusi, mis võimaldasid ministril valmistuda ajakirjanike küsimustele ning konkurentide väidetele ja argumentidele vastamiseks.

Soome Keskerakonna esimees Kulmuni ütles kolmapäeva õhtul Helsingin Sanomatele, et maksab talle tehtud koolituste kulud ise välja, ehkki Keskerakonna parteisekretär Riikka Pirkkalainen pakkus võimalust, et partei vastutab maksete eest. Pirkkalaineni sõnul soovis Kulmuni aga koolituse eest ise maksta.

Kulmuni (32) on alates 10. detsembrist 2019 Soome rahandusminister peaminister Sanna Marini valitsuses. 6. juunist kuni 10. detsembrini 2019 oli ta Soome majandusminister. Vikipeedia andmeil töötas ta detsembrist 2010 kuni juunini 2011 Soome väliskaubandus- ja arenguministri Paavo Väyryneni pressiesindajana. Aastatel 2015–2019 oli ta Soome-Venemaa sõprusühingu eesistuja.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: