ERR Helsingis: Soome valitsus lubab alates esmaspäevast turismi Eestiga

{{1591867320000 | amCalendar}}
Foto: Siim Lõvi /ERR

Soome valitsus otsustas lubada alates esmaspäevast turismi Eesti ja teiste lähiriikidega välja arvatud Rootsi.

Alates 15. juunist on kõigil soovijatel võimalik reisida Soome ning Balti riikide, Taani, Norra ja Islandi vahel ilma vajaduseta jääda pärast reisi karantiini.

Soome siseministri Maria Ohisalo sõnul langetati otsus tervishoiuspetsialistide hinnangute põhjal. Rootsiga, kus koroonaviiruse levik erineb teistest Põhjamaadest, säilib piirikontroll ning turistid Soome ja Rootsi vahel veel liikuma ei pääse.

Reisipiirangute lõppu Soomega kinnitas ka Eesti välisminister Urmas Reinsalu.

"Sain just Soome välisministrilt kõne, et Soome kõrvaldab alates
15. juunist sadamast (Euroopa Liidu - toim.) sisepiiri kontrolli, eestlased saavad juriidiliste piiranguteta minna Soome ja Soome kodanikele ei kohaldata karantiini nõuet, kui nad Soomesse tagasi tulevad," ütles Reinsalu neljapäeval valitsuse pressikonverentsil.

Piirangud kehtestati koroonapandeemia tõttu märtsis.

Helsingi turism kaks miljardit eurot miinuses

Hoolimata sellest, et reisimispiirangud tasahilju kaovad, on Soome turismisektor endiselt suures hädas. Soome pealinna Helsingi turismivaldkonda on koroonakriis tabanud rängemalt kui teisi Soome piirkondi.

"Sel aastal jääb meil saamata turismitulu arvestuslikult kaks miljardit eurot," ütles ERR-ile Helsingi linna ettevõtlusjuht Marja-Leena Rinkineva.

Helsingisse on reisimispiirangute ja koroonaviiruse leviku tõttu jäänud tulemata kümned tuhanded välismaised turistid. Ning arv ainult kasvab.

"Välismaised turistid moodustavad poole meie iga-aastasest külastajate arvust. Neljapäeval kaotatud piirangud [Soome ja Balti riikide ning Norra, Taani ja Islandi vahel] ei tee seda vahet tasa," nentis Rinkineva.

Tava-aastaga võrreldes võib Helsingisse tänavu jääda saabumata üle poole miljoni välismaise linnakülastaja ainuüksi ristlus- ja konverentsituristidena.

Toimetaja: Rain Kooli, Mait Ots, Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: