Eraraadiod tahavad raadiomängude võidufondide piirmäära kümnekordistamist

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Mikrofonid. Autor/allikas: ERR

Eraraadiojaamu esindav Eesti Ringhäälingute Liit (ERL) tegi ettepaneku muuta hasartmänguseadust, millega tõstetaks raadiomängude võidufondide piirmäära seniselt 1000 eurolt 10 000 eurole.

"Eesti Ringhäälingute Liit teeb ettepaneku muuta kehtivat hasartmänguseadust. Teeme ettepaneku, et Eesti Vabariigis välja antud meediateenuste osutamise loa omanikel on seadusest tulenev erisus, kus loterii piirmäär on senise 1000 euro asemel 10 000 eurot," kirjutas ERL-i juhatuse esimees Toomas Vara rahandusminister Martin Helmele saadetud kirjas.

Ta selgitas, et kuna muusika tarbimises raadio kuulamise osakaal langeb, siis peavad kommertsraadiod suutma teenima lisaks traditsioonilisele reklaamimüügile täiendavat tulu, kasutades selleks raadiomänge ja teisi sarnaseid raadiokuulajatele suunatud projekte.

Vara sõnul on seda teed läinud kogu maailma kommertsraadiod. Näiteks Inglismaal teenisid kommertsraadiojaamad 2017. aastal enam kui 50 protsenti tuludest eriprojektidest.

"Eestis käsitleb maksu- ja tolliamet eritariifiga SMS-mänge raadios ja televisioonis loteriina. Kehtiv hasartmänguseadus seab loteriikorraldajatele, kelle võidufondi väärtus ületab 1000 eurot, väga karmid nõuded, sh peab sellisel ettevõttel olema 100 protsenti riigi osalus," selgitas Vara.

Ta lisas, et ERL on seisukohal, et 1000-eurone piir on liiga madal, et kommertsraadiotel ja -teledel tekiks võimalus sellist tüüpi projektidega arvestatavat lisatulu teenida ning kuulajaile-vaatajaile pakkuda tänapäevaseid ja kaaskiskuvaid erilahendusi.

"Sellega piirab kehtiv seadus ringhäälinguorganisatsioonide loomulikku arengut," kirjutas Vara. Ta tõi näite, et klassikalise raadiomängu auhind kogu maailmas on kahe-nelja inimese reis mõne artisti kontserdile. 1000 euro piiresse ei ole sellist tüüpi auhinda võimalik mahutada.

Vara sõnul näeb ERL kehtivas hasartmänguseaduses ringhäälinguorganisatsioonide ebavõrdset kohtlemist, sest kaubandusliku loterii võidufondi väärtus on kuni 10 000 eurot. Vara sõnul ei ole aga jaekaubanduse ja ringhäälinguorganisatsioonide auhinnamängudel olemuslikult mingit erinevust.

Eesti Ringhäälingute Liit on valitsusväline mittetulundusühing, mis esindab raadio- ja televisiooniorganisatsioonide huve. Liidul on 11 liiget (kaks teleorganisatsiooni, üheksa raadioorganisatsiooni).

Toimetaja: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: