Välisturistid on tasapisi taas Eestit leidmas ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Siim Lõvi /ERR

Välisturistid on pärast piiride avamist hakanud tasapisi taas Eestisse jõudma - kõigepealt leidsid Eesti tee üles lätlased, aga pärast 15. juunit ka põhjanaabrid soomlased. Tõsi, aastataguse ajaga ning ka selle aasta algusega võrreldes on neid kordades vähem.

Kui eelmise aasta juunis moodustasid 70 protsenti Pärnu spaahotelli Viiking külalistest soomlased, siis nüüd on suurim osakaal siseturistidel, kellele järgnevad lätlased, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Meil tuleks reisida rohkem Eestis ja üldse Balti riikides. Siin on nii ilus loodus ja hea teenindus. Meie maade kultuurides on ka väikseid erinevusi, mida on tore avastada," rääkis Läti turist Rita.

Pärast 15. juunit, mil Soome avas oma piiri Eestiga, on järjest enam hakanud naasma ka külalised sealt.

"Vaikselt, vaikselt hakkavad ka soomlased meie linnapilti tagasi tekkima, nii ka meie majas - pigem noorem soomlane, kes ehk tuleb rohkem randa ja head sööki ja majutust nautima. Meie põhiline, seenior-soomlane pole kunagi suvel reisinud, pigem ikka sügisel ja loodame, et sügisel me kohtume meie püsiklientidega taas," rääkis Pärnu spaahotelli Viiking tegevdirektor Kairi Lusik.

Tallinna Radisson Blu hotelli täituvus on veidi üle 20 protsendi mis on umbes neli korda vähem kui aasta tagasi, kuid siiski parem kui mitte midagi. Lõviosa külastajatest moodustavad soomlased.

"Juba esimesel nädalavahetusel - 19.-21. juuni - me nägime olulist kasvu, aga see oli seotud sellega, et 19. juuni oli Soomes vaba päev," ütles Radisson Blu Sky hotellijuht Vitali Makejev.

Ometi on Makejevi sõnul Tallinnas olukord parem kui Riias. "Hiljuti mul oli kogemus, kui ma käisin ise Riias ja ma ütleks, et Tallinna hotellide seis on siiski oluliselt parem kui Riias. Seal on oluliselt rohkem hotelle veel praegu kinni. Kui tõmbame paralleeli meie ketiga, siis meie keti hotellidest Tallinnas on praegu kõik neli hotelli lahti ja Riias on seitsmest kaks lahti," rääkis ta.

Tallinki teatel kasvas reisijate arv Tallinna-Helsingi liinil umbes 300 reisijalt 3000-ni mai keskel, kui piir avati pendelrändajatele. Suurem tõus algas taas juuni keskel, kui piir turismireisidele avati. 18., 19. ja 21. juunil oli päevas üle 10 000 reisija, kelle reisihimu koroonahirm ei pärssinud.

"Elu on ohte täis. Siin peetakse hügieenireeglitest üsna hästi kinni, igal pool on kätepuhastusvahendid, turvavahemaad hoitakse hästi ja siin on eriti tore olla, kui inimesi on vähe," ütles Soome turist Irene.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: