Mart Helme Ratasele: vaata, mis on juhtunud Tallinnas, seal ei ole võim eestlaste käes

{{1593853080000 | amCalendar}}
Foto: Siim Lõvi/ERR

EKRE juhi kohalt taanduv Mart Helme rääkis EKRE kongressil peetud kõnes, et ütles peaminister Jüri Ratasele omavahelise vestluse käigus, et Tallinnas ei ole võim eestlaste käes ning paarikümne aasta pärast on terve Eesti Ida-Virumaa. Seda juhul, kui Eesti võõrtööjõudu ja sisserännet ei piira.

Helme sõnul murdis ta eelmisel nädalal koalitsioonikaaslastega piike võõrtööjõu küsimuses, ta ütles, et lausus peaministrile võrdlemisi jõhkra lause. "Ma ütlesin talle: Jüri. 20 aasta pärast mind tõenäoliselt Eesti poliitikas ei ole ja võib-olla ma ei ole isegi elus enam, aga sina oled noor mees. Vaata, mis on juhtunud Tallinnas, Tallinnas ei ole võim eestlaste käes," lausus Helme.

"Kui me praegu teeme piirid lahti odavale tööjõule, kõigile neile, keda meri siia kokku uhub ja tuul kokku kannab, siis paarikümne aasta pärast on kogu Eesti Ida-Virumaa. Ja sinul, kulla sõber, ei ole siis mingit positsiooni. Sind ei ole lihtsalt enam vaja neile, sest nad valivad oma uued Kõlvartid ja Yana Toomid," lisas Helme.

"See on väga jõhker ja ma ütlesin talle seda näkku," sõnas Helme.

Helme: keegi Seedri nimeline vend ütles, et meil on jalad maast lahti

Krõbedaid sõnu jätkus Helmel ka oma teisele koalitsioonipartnerile, Isamaa esimehele Helir-Valdor Seedrile. Helme rääkis, et selleks, et olla poliitikas edukas, tuleb olla võimeline muutuma, tuleb osata kasvada ja hoida jalad maas.

"Keegi Seedri nimeline vend ütles kirjutas eile, kuidas meil on jalad maast lahti. Üldse mitte. Meil on jalad väga kõvasti maas," vastas Helme Seedrile.

"Lubas meid alla neelata. No ma ei tea. Metštat ne vredno (unistada ju võib - toim.) nagu ütlevad venelased," lausus Helme.

"Aktuaalsele kaamerale" ütles Helme, et Seedri jutt on suurushullustus või suunatud Isamaa liikmetele, et neile kindlustunnet anda, et Isamaa ei lagune.

"Nähes, missugused tõmblused seal sees valitsevad, arvan, et neid ootab ees lagunemine," sõnas Helme.

Seederi rünnakud näitavad Helme sõnul tema ebakindlust.

Helme märkis, et see, mida erakond otsustab tänasel kongressil, on oluline teetähis, et järgmistel valimistel saada peaministrierakonnaks.

Helme: EKRE Eestis on hea ja turvaline elada

Helme sõnul peab EKRE võitlust Eesti pärast, kus on eesti keel ja Eesti meel.

Ta rääkis, et EKRE ei taha, et Eestis hakkavad võõramaalastest jõugud omavahelisi arveid tulevahetustes klaarima, nagu on juhtunud Rootsis.

"Aga vaadake, mis juhtus Laagna teel. Kas see oli võõras või oli ta oma?" esitas Helme retoorilise küsimuse.

20. juunil põhjustas rahvuselt aser Isa Khalilov raske liiklusõnnetuse, milles hukkus kaks inimest ja mitu inimest sai vigastada. Eesti Aserbaidžaani Kultuurikeskuse esimees saatis sel nädalal siseminister Mart Helmele, õiguskantslerile ja meediale pöördumise, milles palub juhtumit mitte kajastada süüdlase rahvusest lähtuvalt.

Helme sõnul on liberaalid Eesti rahva lõhestanud ja laiali puistanud. "Kõik need erakonnad, kes on Eesti poliitikamaastikul, on andnud oma panuse Eesti rahva lõhestamisse, Eesti rahva segadusse ajamisse, Eesti rahva ajupesusse ja siis süüdistava selles meid. Meie ei ole kedagi lõhestanud," lausus Helme.

"Me ütleme kõikidele, tulge meie lipu alla ja siis see Eesti säilib. See Eesti, kus teil on hea ja turvaline elada," lisas ta.

Helme ütles, et ütles juba aasta tagasi poeg Martinile ja abikaasa Monikale, et ei soovi enam erakonna esimehena jätkata.

 

 

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: