Kaja Kallas: püüame veenda Isamaad, et meie pakume paremat alternatiivi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Siim Lõvi /ERR

Opositsiooni kuuluva Reformierakonna esimees Kaja Kallas ütles reedel Vikerraadio saates "Uudis+", et püüab veenda valitsuskoalitsiooni kuuluvat Isamaad, et valitsus Reformierakonnaga oleks praegusele parem alternatiiv.

Pikaaegne poliitik, sotsiaaldemokraat Eiki Nestor ütles sel nädalal ERR-ile antud intervjuus, et valijad ei usu, et opositsioon suudaks praeguse valitsuse maha võtta. Kaja Kallas temaga ei nõustu. Kallase sõnul näitavad vastupidist hinnangut toetusprotsendid.

Kallas ütles, et Reformierakond räägib pidevalt eelkõige Isamaa liikmetega, et veenda neid selles, et Reformierakonnaga saaks valitsuses lahendada "päriselt olulisi küsimusi".

"Kui vaadata kõrvalt, kuidas vastastikku valitsuses loobitakse solvanguid teineteise pihta, siis need isiklikud haavad, mis hinge lüüakse, lüüakse ikkagi nende enda poolt ja see kõik valitsuskoostööd kindlasti murendab," rääkis Kallas.

"Mida meie saame teha? Me saame pakkuda paremat alternatiivi. Aga seni, kuni valitsuskoalitsioonis olevad erakondade juhid ei arva, et on mõistlik valitsust vahetada, kuni näiteks Isamaa juhid ei näe seda, mida EKRE ütleb ju täiesti selgelt välja, et nad kavatsevad Isamaa alla neelata, seni ei juhtu ju paraku midagi. Meie saame seista kulmude peal, aga kui nemad sealt ära ei tule, siis ei tule," lisas ta.

"Loomulikult, me toome teemasid lauale, mis valitsuses tekitavad omavahelisi tülisid. Teiseks, me püüame veenda eelkõige Isamaad järjepidevalt selles, et meiega valitsuses olles saaksime ehitada Eestit edasi - seda Eestit, mida on 30 aastat ehitatud ja mida EKRE on öelnud, et tema soovib lõhkuda ja paraku see valitsus väikeste sammudega ka lõhub," rääkis Reformierakonna juht.

Kallas kordas, et Reformierakond püüab näidata, milline alternatiiv Isamaal oleks.

"Me tunneme väga paljude Isamaa liikmete hulgas toetust. Ja kui vaatate ka Isamaa toetust valijate hulgas, siis nende valijatele see valitsus kindlasti ei meeldinud - Isamaa toetus kukkus ju väga palju pärast selle valitsuse moodustamist."

Kallas tõdes, et otsuse saab teha ikkagi Isamaa ise. "Küsimus on ikkagi neis endas, millal nad saavad aru, et EKRE-ga koos valitsuses olles nemad ei paista absoluutselt välja. EKRE-ga koos valitsuses olles tekib küsimus, milleks Isamaad üldse on vaja. Ja eriti arvestades seda, et EKRE uus juht Martin Helme on avalikult välja öelnud, et ta läheb nii Keskerakonna kui ka Isamaa valijatele järele, kuna soovib oma toetust kasvatada. Nii et selles mõttes me teeme sellega pidevalt tööd, loomulikult ma ei hakka raadioeetris kõike avaldama, ma ei saa seda teha, see on kõik ju usalduse ehitamises. Paraku on see, et mina pean võitlema nende haavadega, mida on minu eelkäijate poolt löödud võib-olla mõnele hinge teistes erakondades," rääkis Kallas.

Tema sõnul Reformierakond praegu mõne teise erakonna poole valitsuskoostöö jutuga pole pöördunud.

"Meie praegu töötame eelkõige Isamaaga. Selles suhtes pole meil liiga palju valikuid - valikud on selle matemaatika piires, mis praegu riigikogus on. Täpselt nii peamegi me tegema."

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: