EL-i tippkohtumine jätkub ka esmaspäeva pärastlõunal

Charles Michel (vasakul) kohtumas (paremalt) Tšehhi peaministri Andrej Babisi, Poola peaministri Mateusz Morawiecki, Ungari peaministri Viktor Orbani ja Slovakkia peaministri Peter Pellegriniga.
Charles Michel (vasakul) kohtumas (paremalt) Tšehhi peaministri Andrej Babisi, Poola peaministri Mateusz Morawiecki, Ungari peaministri Viktor Orbani ja Slovakkia peaministri Peter Pellegriniga. Autor/allikas: SCANPIX / AP

Euroopa Liidu tippkohtumine jätkub juba neljandat päeva, ühise laua taha naasevad peaministrid esmaspäeva pärastlõunal.

EL-i liidrid alustasid kõnelusi 750 miljardi euro suuruse taastuspaketi ja EL-i järgmise eelarvekava üle reedel, kuid ei ole suutnud üksmeelele jõuda.

Soome ja niinimetatud säästlik nelik - Holland, Austria, Taani ja Rootsi - nõuavad, et taastuspaketis vähendataks toetuste osakaalu, kuid ühenduse ülejäänud 22 riiki ei ole sellega nõustunud.

Lisaks toetuste ja laenude suhtele on raskeks küsimuseks ka rahajaotamise juhtimine ja kontroll ning EL-i rahakasutuse laiem sidumine õigusriigi põhimõtte järgimisega.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: