Koroonakriis lükkas alkoholimüügi piiramise Tallinnas järgmisesse aastasse ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Priit Mürk/ERR

Tallinna linna plaan piirata öist alkoholimüüki meelelahutusasutustes lükkub tõenõoliselt edasi järgmisesse aastasse. Tallinna linnavolikogu ei ole eelnõu jõudnud arutada, kuna esialgu soovis linnavalitsus seda muuta ning seejärel algas koroonakriis.

Mullu sügisel kiitis Tallinna linnavalitsus heaks eelnõu, mis keelab alkoholimüügi linna baarides, ööklubides, pubides ja teistes meelelahutusasutustes nädala sees kella kahest öösel hommikul kuueni. Nädalavahetusel kella kolmest öösel hommikul seitsmeni. Linnavolikogu ei jõudnud eelnõu veel arutama hakata kui linnavalitsus soovis seda täiendada - näiteks laiendati öist müügipiirangut ka kasiinodele. Seejärel algas koroonaviiruse puhang ja volikogu ei jõudnud muudetud eelnõu arutamiseni, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Tallinn linnavolikogu esimees Tiit Terik (KE) ütles, et selle teemaga tuleb edasi tegeleda. "Ma olen enam kui kindel, et Tallinnas on see teema, mis vajab reguleerimist ja sellega kindlasti peab edasi minema. Siin on oma arvamust avaldanud kõik Tallinna linnavolikogus esindatud poliitilised erakonnad ja ma usun, et see on see poliitiline debatt, mis sügisel ees seisab," ütles Terik.

Tallinna linnavolikogus opositsioonis oleva Reformierakonna fraktsiooni esimees Kristen Michal ütleb, et selle eelnõuga proovitakse iganenud viisil probleemi lahendada.

"Tegelik probleem võib olla see, et kui mõni baar, lõbustusasutus, kasvõi restoran häirib naabreid, aga sellisel juhul tuleks linnavalitsusel asuda tegelema sellega ja lahendada nende naabrite probleem selle asutusega vesteldes, vajadusel ka tegevusvõimalused ära võttes, mitte öelda, et see on kõikide teiste mure," ütles Michal.

Michali hinnangul ei ole konkreetse eelnõu menetlemine mõistlik ka praeguse majandusolukorra tõttu.

"Vaadates ringi, restorane suletakse, baare suletakse ja kui me ei taha, et siin aasta, paari pärast Tallinn on kehvas olukorras, inimesed on tööta, otsivad tööd, siis täna me peaks otsima kaasaegsemaid lahendusi," märkis Michal.

Tiit Terik lisas, et majanduslikule olukorrale vaatamata, tuleb tulevikule mõelda.

"Loomulikult me saame linnas kõik aru, milline on majanduslik olukord ja me tahame, et meie äridel käsi hästi käiks, et linn elaks ja turistid siia tuleksid, aga me peame tulevikku vaatama, et kui olukord laheneb, siis millisena me jätkame oma alkoholipoliitikat," sõnas Terik.

Muudetud eelnõu kohaselt oleksid piirangud jõustunud 1. oktoobrist, kuid nüüd hakkab volikogu eelnõu alles septembris arutama, seega on väga tõenäoline, et piirangud jõustuvad uuel aastal.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: