Malevarühmad ei tohi olla sel suvel suuremad kui 20 last

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Malevanoored tähistasid töö lõppu kokkutulekuga. Autor/allikas: Olev Kenk/ERR

Tallinna õpilasmalev pakub malevakohti sel suvel 800-le noorele, kuid malevarühma suurus ei tohi ületada 20 kohta.

SA Tallinna Õpilasmalev juhataja Ott Väli ütles kolmapäevasel Tallinna linna pressikonverentsil, et haridus- ja teadusministeeriumi korralduste järgi tuleb malevarühmades minimeerida rühmavälised kontaktid.

"Midagi keerulist meie jaoks arvatavasti nende reeglite kohandamine ei tähenda. Juba olemuselt on meie töö selline, et saadame rühmad sinna, kus on ettevõte, mis neile tööd annab. See tähendab seda, et rühmad lähevad üle Eesti laiali, nad on iseseisvad, neil on omaette toitlustus," ütles Väli.

Väli tõdes, et sel aastal on koroonakriisi tõttu erinevate tegevusvaldkondade mitmekesisus väikesem kui varasematel aastatel.

"Täiesti puuduvad sel aastal suvefestivalide korraldamistööd, vähenes tugevasti turismisektori tööde hulk ja näiteks ka teenindussfääri on tunduvalt vähem kui eelmistel aastatel. Mingil määral saime puuduolevad ettevõtted asendada küll põllumajandussektori töödega," ütles Väli ja lisas, et õnneks ei olnud tagasilangus suur.

Lisaks jääb Väli sõnul ära suur malevasuve avaüritus ning lõpuürituse toimumine on veel küsimärgi all.

Malevasse saavad noored registreeruda 25. mail kell 15.00 SA Tallinna Õpilasmaleva veebilehel.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: