Ratas: niikaua, kui Keskerakond on valitsuses, teist sammast ei kaotata ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Priit Mürk/ERR

Peaminister ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas ütles, et ta ei toeta teise pensionisamba kaotamist, juhul kui praegu kavandatud pensionireform peaks nurjuma.

"Kui rääkida teise samba ära kaotamisest, siis valitsused võivad ju seda ettepanekut riigikogule teha. Kui te küsite, kas see valitsus, kuhu kuulub Keskerakond, võiks teha ettepaneku, et me kaotame teise samba üldse ära Eestis, siis ma vastan, et ei," ütles Ratas.

"Koalitsiooniläbirääkimistel on olnud juttu sellest, et jah, me oleme nõus kokku leppima, et see muutub vabatahtlikuks, aga kui te nüüd räägite, et me teeme uue eelnõu, kus me kaotame selle ära, siis me ei ole seda arutanud. Kui te küsite minu tunnetust, siis meie erakond seda kindlasti ei toeta, et teine sammas ära kaotatakse," lisas Ratas.

Rahandusminister Martin Helme (EKRE) ütles teisipäeval Õhtulehele, et kui praegust pensionoreformi ei õnnestu seadusena vastu võtta, siis tuleks teine sammas kaotada.

"Kui riigikohus peaks välja tulema lahendusega, mis selle reformi sisult nurjab, siis poliitiliselt järgmine etapp on see, et kogu teine sammas likvideeritakse. Siis ei ole mingit vabatahtlikkust ega fondi siia-sinna [liigutamist]. Uue eelnõuga tõstame kõik teise samba raha lihtsalt esimesse sambasse ja ongi kogu lugu," kostis Helme küsimusele, mis saab, kui riigikohtu otsus peaks pensionireformi peatama.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: