Kohus võttis Kivisaare nõude menetlusse

Alari Kivisaar.
Alari Kivisaar. Autor/allikas: Kaader videopöördumisest

Raadio Sky Plus saatejuht Alari Kivisaar kaebas tema vallandamist nõudnud petitsiooni algatanud Katrina Raiendi kohtusse ning nüüd on kohus hagi ka menetlusse võtnud.

Kivisaare advokaat Robert Sarv kinnitas ERR-ile, et hagi on kohtus ning lisas, et tehtud on ametlikult ka menetlusse võtmise määrus.

Seda, kas teiste petitsiooniga seotud inimeste vastu hagi esitatakse, ei osanud Sarv veel öelda.

"See on praegu otsustamise faasis, aga ma usun, et selgub lähipäevil," lausus Sarv.

Juunis sattus raadio Sky Plus hommikuprogrammi üks saatejuhtidest Alari Kivisaar sotsiaalmeedias kriitika alla USA-s toimunud massirahutuste kohta tehtud kommentaaride tõttu.

Kivisaare kommentaarid hakkasid levima Twitteris, kus neid märkas #BLM ehk Black Lives Matter eestikeelne kogukond, kes nõudsid saatejuhi vallandamist. Kunstnik ja üliõpilane Katri Raiend algatas Kivisaare suhtes vallandamist sooviva petitsiooni, mis kogus kiiresti tuhandeid allkirju.

Kivisaare sõnul oli tegemist laimamisega ning tema üksikud laused olid kontekstist välja rebitud. Kivisaar kaebas Raiendi kohtusse ning nõuab temalt kahjutasuna 75 000 eurot.

Peale petitsiooni algataja lubas Kivisaar kohtusse kaevata ka mitmed teised sellega seotud inimesed.

Toimetaja: Liisbeth Rats

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: