Ratas: kärped viisid eelmises kriisis Eesti sügavamale auku

Valitsus kogunes Sagadi mõisa arutama tuleva aasta eelarvet ja järgmise nelja aasta eelarvestrateegiat. Peaminister Jüri Ratase sõnul viis eelmises majanduskriisis kärbete tegemine riigi majanduse sügavamasse auku ning sel korral soovib valitsus seda laenuraha abil vältida.

"Me oleme kindlasti keerulises olukorras. Meil on majanduskriis, meil on tervishoiukriis ja samuti on selles tervishoiukriisis veel sees väga suur tundmatus, tegelikult ei ole siiamaani teada, mis on vaktsiini võimalused. Täna tuli just uudis, kus üks vaktsiin, mida Euroopa Liit lootis, on oma arendused hetkel peatanud," rääkis Ratas ERR-ile.

Ratase sõnul seab kriisist tulenev ebakindlus valitsuse keerulisse olukorda, kuid ta on veendunud, et septembri lõpuks saab riigieelarve ja riigi eelarvestrateegia riigikogule esitatud.

Peaminister märkis, et Eesti on valinud sel korral teise tee kui eelmises finantskriisis ning laenuraha aitab majanduse suuremast august välja tuua.

"Laenuraha on hetkel lihtsalt üks finantsvahend. Küsimus on selles, kas sellest kriisist soovime väljuda sarnaselt kui see oli 12 aastat tagasi kui valiti kärpimine, kui valiti kasinus ja me tegelikult täna saame öelda, et see viis Eesti veel suuremasse auku ja langusesse. Või me valime teise tee ja täna Euroopa on valinud pigem teise tee ja minu meelest see on õige tee," sõnas Ratas.

 

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: