Ööpäevaga lisandus 47 koroonaviirusesse nakatunut

{{1601107260000 | amCalendar}}
$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Koroonatestimine lennujaamas Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 2646 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest 47 testi tulemus osutus positiivseks. Nakatumisnäit viimase kahe nädala jooksul 100 000 inimese kohta on 38,38 (päev varem 36,57).

Terviseameti andmetel lisandus rahvastikuregistri järgi kõige rohkem ehk 20 positiivset testitulemust Harjumaale.

Ida-Virumaale lisandus 13 uut juhtumit, Võrumaale neli ning Raplamaale ja Viljandimaale kaks. Nii Tartumaale, Pärnumaale, Lääne-Virumaale kui ka Hiiumaale lisandus üks positiivne testitulemus. Lisaks oli kahe nakkusjuhtumi puhul elukoht teadmata.

Põhja regionaalosakonna jälgimisel on pea 2000 inimest

Harjumaa 20 uuest juhtumist seitse on seotud nakatumisega pereringis, kuuel juhul saadi viirus töökohal. Viiel juhul on nakatumise asjaolud täpsustamisel, ühel juhul pole nakatumise allikas teada. 

Põhja regionaalosakonna inspektorite jälgimisel on ligi 2000 inimest, kellest 255 on haigestunud. Kokku saab põhja regionaalosakonna tööpiirkonnas eristada viit kollet, millest suurimad on Läänemere gümnaasiumi ja Ida-Tallinna keskhaigla (ITK) kolded, mõlemad 30 haigestunuga.

ITK puhul on kolmekümnest haigestunust 19 haigla töötajad, Läänemere gümnaasiumis on haigestunud 22 õpilast ja kaheksa õpetajat. Päästeameti koldega on seotud seitse juhtumit, nakatumisega töökohal kuus ja pereringis samuti kuus juhtumit.

Ida regioonis on seitse aktiivset kollet

Ida-Virumaa uutest juhtumisest neli on seotud nakatumisega pereringis, kolm nakatumisega koolis ning kaks nakatumisega töökohal. Ühel juhul toodi viirus sisse Venemaalt ning ühel juhul saadi haigus tuttavalt. Lääne-Virumaa juhtum on seotud nakatumisega pereringis.

Kokku on ida regiooni tööpiirkonnas seitse aktiivset kollet, millest Kohtla-Järve töökoha koldega on seotud seitse, esimese Sillamäe töökoha koldega 13 ja teise Sillamäe töökoha koldega kuus inimest.

Tutvuskonna koldega on seotud 30, Tammiku põhikooli koldega 11 ning Kohtla-Järve sünnipäeva koldega viis inimest. Laupäeval lisandis Ida-Virumaale ka teine pereliikmete ja tuttavate kolle, kuhu hetkel kuulub viis inimest (neist üks elab Tallinnas). Ida regionaalosakonna jälgimisel on üle 900 inimese, kellest on haigestunud 171.

Lõuna regiooni suurimas koldes on 21 nakatunut

Võrumaa üks juhtum on seotud nakatumisega pereringis ning üks nakatumisega töökohal. Ülejäänud terviseameti lõuna regionaalosakonna laupäevaste haigusjuhtumite asjaolud on selgitamisel.

Lõuna regiooni tööpiirkonnas on laupäeva hommiku seisuga kolm kollet – 21 inimesega Võru sünnipäeva kolle, 11 inimesega matusekolle ja töökoha kolle, kus on 14 inimest. Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on koroonaviirusega seoses üle 300 inimese, kellest 47 on haigestunud.

Hiiumaa juhtumi puhul elab inimene reaalselt Tallinnas

Pärnumaa uus juhtum on seotud nakatumisega töökohal. Hiiumaa uus juhtum on seotud ITK koldega, kuid inimene elab ja töötab reaalselt Tallinnas. Lääne regionaalosakonna jälgimisel on 14 positiivset ja 141 lähikontaktset.

Seoses koroonaviirusega vajab haiglaravi 31 inimest

26. septembri hommikuse seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi 31 inimest, juhitaval hingamisel pole ühtegi patsienti. Koju saadeti viis inimest ning üks patsient viidi üle mitte-Covidi osakonda. Uusi COVID-19 haigusjuhtumeid avati kuus.

Laupäevaks on haiglates lõpetatud 454 COVID-19 haigusjuhtumit 441 inimesega.

26. septembri seisuga on tervenenud 2499 inimest. Neist 1913 inimese ehk 76,6 protsendi haigusjuhtum on lõpetatud, 586 inimese ehk 23,4 protsendi puhul on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on kokku tehtud üle 202 000 esmase testi, nendest 3165 ehk 1,56 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed. Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata www.terviseamet.ee/koroonakaart.

 Mask on terviseameti hinnangul hea täiendav meede

Järgmised nädalad on kriitilised viiruse kontrolli alla saamiseks. Maski kandmine ei ole Eestis küll kohustuslik, kuid mask on väga hea täiendav meede distantsi hoidmisele, heale kätehügieenile ja heale respiratoorsele hügieenile.

Maski tuleb kanda kõigil mistahes haigussümptomitega inimestel avalikus kohas viibides või vältimatu lähikontakti korral. Maski peaksid kandma kõik koroonaviirusesse haigestunute kontaktsed, isegi siis kui sümptomeid veel pole.

Maski tasub kanda külastades rahvarohkeid suletud ruume ehk poed, kaubanduskeskused, ühistransport jm. See on tungivalt soovitatav just nendes piirkondades, kus on tekkinud uued nakkuskolded. Maski tuleks kanda ka väljas rahvarohketes kohtades viibides, kui pole võimalik hoida võõraste inimestega distantsi. Oluline on maski paigaldada, kanda ja eemaldada õigesti, ennast nakatamata. Pärast maski eemaldamist tuleb käed desinfitseerida.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: