Eestis ei pea enesesisolatsiooni jääma üheksast Euroopa riigist tulijad

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Reisijad Tallinna lennujaamas. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Alates tulevast nädalast pääsevad Eestisse kahenädalase eneseisolatsioonita üheksast Euroopa riigist saabujad.

Valitsus otsustas reedel muuta piiriületusega seotud eneseisolatsiooni nõudeid. Eneseisolatsiooni kohustus ei laiene edaspidi neile inimestele, kes saabuvad Eestisse Euroopa Liidu ja majanduspiirkonna, Schengeni ala ning EL-i ühise nimekirja riigist, mille nakatumisnäitaja on alla 50 inimese 100 000 elaniku kohta. Edaspidi vaadatakse see piirmäär üle kord nädalas reedeti ja uus piirmäär jõustub sellele järgnevast esmaspäevast.

Tuginedes koroonaviiruse nakatunute suhtarvule kehtib alates 12. oktoobrist kahe nädala pikkune liikumisvabaduse piirang järgmistest Euroopa riikidest Eestisse saabujatele: Andorra, Austria, Belgia, Hispaania, Holland, Horvaatia, Iirimaa, Island, Itaalia, Leedu, Luksemburg, Malta, Monaco, Poola, Portugal, Prantsusmaa, Rootsi, Rumeenia, San Marino, Slovakkia, Sloveenia, Šveits, Taani, Tšehhi, Ungari ja Ühendkuningriik.

Seejuures vastavalt 25. septembril tehtud valitsuse otsusele ei laiene Leedust tulijatele liikumisvabaduse piirang, kui nad tulevad siia töötamiseks, õppimiseks, tervishoiuteenuse saamiseks, perekondlike sündmuste puhul või transiidi eesmärgil ning neil pole haigussümptomeid ega teadaolevat kokkupuudet nakkushaigega.

Liikumisvabaduse piirang ei rakendu inimestele, kes tulevad Küproselt, Norrast, Liechtensteinist, Saksamaalt, Kreekast, Bulgaariast, Vatikanist, Lätist, Soomest.

Euroopa Liidust väljastpoolt on võimalik Eestisse reisida Austraaliast, Gruusiast, Jaapanist, Kanadast, Lõuna-Koreast, Rwandast, Taist, Tuneesiast Uruguayst ja Uus-Meremaalt.

Kanadast, Gruusiast ja Tuneesiast reisidest kehtib kahe nädala pikkune liikumisvabaduse piirang. Teistest nimetatud riikidest Eestisse saabudes tulevast nädalast oma liikumisvabadust 14 päevaks piirama ei pea.

1. septembrist saavad COVID-19 riskiriikidest Eestisse naasjad isolatsioonikohustuse lühendamiseks ning tööle naasmiseks lasta end koroonaviiruse suhtes lennujaamas ja sadamas testida.

Koroonaviiruse leviku tõttu soovitab välisministeerium vältimatu vajaduseta hoiduda rahvusvahelisest reisimisest.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: