ILM: Lähipäevil on oodata hoovihma, reedel võib tulla lörtsi

Foto: Minupilt.err.ee/Katrin Tarand

Terve algav nädal on peamiselt pilves ilm ning sajab hoovihma. Reedel võib isegi juba lörtsi tulla.

Esmaspäeva öösel liigub ida poolt Baltimaade kohale väike kõrgrõhuhari ja taevas läheb selgemaks, kuid kohati võib siiski hoovihma sadada. Mööda rõhkkonna serva, saabub Eestisse jahedamat õhku ja tuul vaibub ning viimane loob head tingimused udu tekkeks. Mandril puhub nõrk ja muutliku suunaga tuul, saartel lõuna- ja edelatuul 3-7m/s. Õhutemperatuur on 2 kuni 8, maapinnal langeb kohati 0 kraadi lähedale, rannikul on aga soojem kuni 12 kraadi.

Päeval on Skandinaavia, Soome ja Baltimaade kohal ulatuslik madalrõhuala, millel tekib uus kese Botnia lahe keskosa lähistel. Selle idaserva mööda kandub Eestisse merelt aeg-ajalt tihedamaid pilvi ning kergematest vihmahoogudest pole homme pääsu.

Hommikul on vahelduva pilvisusega ilm ning kohati säilib hoovihma võimalus ja püsib udu. Puhub edela- ja lõunatuul 3 kuni 8, Ida-Eestis muutliku suunaga tuul 1 kuni 4 m/s. Sooja on oodata 4 kuni 9 kraadi.

Ka esmaspäeva päeval sajab kohati hoovihma ja pilvisus on muutlik. Puhub lõuna- ja edelatuul 2 kuni 8, saartel puhanguti 12 m/s ning kõige rohkem on 13 kraadi sooja.

Teisipäeval jõuab lõunast Poola-Ukaina piirile madalrõhkkond ning selle serv ulatub Baltimaadeni. Seetõttu säilivad ajutised sajuhood ja temperatuur on 10 kraadi lähedal.

Terve algav nädal on sügisele iseloomulikult hallikas, ehk väga tihti tekivad hoovihma pilved ning reedel on isegi märke lörtsi saabumisest.

Seega on soojemad ajad möödas ning temperatuuri keskmised langevad nii öösel, kui ka päeval jäädes öösiti vahemikku 3 kuni 7 ning päeval kukvad 11-lt lausa kuue kraadini reedel.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: