Tuntud ettevõtjad rajavad Jõhvi iseõppel põhineva tehnoloogiakooli

Taavet Hinrikus
Taavet Hinrikus Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Paljude tuntud ettevõtjate, nagu Taavet Hinrikuse, Martin Villigi, Marek Kiisa ja teiste eestvedamisel avatakse 2021. aasta sügisel Jõhvis uudne praktilist täiendharidust pakkuv tehnoloogiakool täiskasvanutele, mis aitab vähendada üha kasvavat nõudlust tarkvaraarendajate järele.

Kool tuleb Jõhvi, et mitmekesistada Ida-Virumaa haridusmaastikku ja pakkuda kohalikele inimestele ja regioonile tervikuna uusi arenguvõimalusi, teatasid kooli rajajajad.

Jõhvi tehnoloogiakooli asutajad ja eestvedajad on Taavet Hinrikus, Marek Kiisa, Mari-Liis Kitter, Maarja Pehk, Merlin Seeman, Rainer Sternfeld, Ede Tamkivi ja Martin Villig.

Tehnoloogiakooli idee ühe algataja Marek Kiisa sõnul baseerub loodava kooli õppemetoodika rahvusvaheliselt väljatöötatud programmil 01Edu. Tegemist on kaheaastase intensiivõppega, kus iga õpilane liigub edasi oma tempos, lahendades süsteemi poolt etteantud ülesandeid, mis seovad omavahel teooria ja praktika.

Jõhvi tehnoloogiakooli õppetöö põhineb suuresti grupitööl ja suur rõhk on probleemilahendusoskuse arendamisel. Õppekava suunad on andmebaasid, võrgud, tarkvararakendused ja -liidesed ning kasutajakogemuse disain.

Kooli käivitamiseks saadi toetust Riigi Tugiteenuste Keskuse ja rahandusministeeriumi loodud Ida-Viru maakonna ettevõtluse ning inimeste tööalaste oskuste mitmekesistamise voorust. Lisaks on oma nõusoleku kooli loomist toetada andnud kümned eraisikud ning tuntud ettevõtted ja organisatsioonid, nagu TransferWise, SEB, LHV, Superangel, Bolt, Astrec Data, Pipedrive, Asutajate Selts, Heateo Haridusfond ja Startup Estonia.

Lisaks märkimisväärsele riigi rahastusele panustavad eratoetajad üle 700 000 euro.

Jõhvi tehnoloogiakooli saavad astuda kõik vähemalt 18-aastased, kel on olemas vähemalt põhiharidus ja kes läbivad edukalt kuuajalise testperioodi. Varasem programmeerimisalane kogemus ega teadmised pole vajalikud. Koolis õppimine on õpilasele tasuta. Vastuvõtt kooli algab 2021. aasta kevadel ja vastu võetakse 200 õpilast aastas.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: