Jõhvi IT-kooli loojad loodavad mitmekesistada Ida-Virumaa tööturgu

Foto: Ago Gaškov

Erainvestorite ja riigi toel Jõhvi rajatava tehnoloogiakooli abil loodetakse leevendada Eesti tarkvaraarendajate põuda ja mitmekesistada Ida-Virumaa tööturgu. IT-kooli esimesse lendu on järgmisel aastal kavas vastu võtta 200 õpilast, rääkisid "Terevisiooni" uudised.

01Edu õppesüsteemil baseeruvas kuni kaheaastase õppeajaga IT-koolis õppimine ja elamine on selle rajajate kinnitusel tasuta. Eesti esimene omalaadne, paljuski iseõppimisel põhinev programmeerimiskool avatakse Jõhvi vanas telefonimajas.

Projekti eestvedajate sõnul loodetakse kooli rajamise abil mitmekesistada põlevkivitööstuse piirkonnana tuntud Ida-Virumaa tööturgu. "Eestis on üle 6000 töökoha start-up-ettevõtetes ja keskmine töötasu on üle 2500 euro, mis on oluliselt kõrgem kui Eesti keskmine palk. Nüüd ongi küsimus selles, kuidas Ida-Virumaal arendada talente ja hakata siia ka kontoreid looma ning kogu kogukonda arendama. See on selle projekti laiem vaade ja plaan," sõnas üks Jõhvi IT-kooli rajaja Martin Villig.

"Me toome Ida-Virumaale esimesel aastal 200 inimest ja teisel aastal ka 200 inimest õppima ehk kokku on seal majas 400 inimest ja lisaks umbes kümme inimest, kes seda maja haldavad. Ühendades seda ülemaailmse võrgustikuga, suudaksime koostöös teiste suurte linnadega luua omalaadse liikumise nii Jõhvis kui Ida-Virumaal tervikuna. See tekitaks huvi tööandjates tuua ja luua sinna oma filiaale ning ka õpilastes, kes soovivad luua sinna oma kodu või juba elavad seal, et nad ei läheks Ida-Virumaalt ära," lisas koolis õppekava ja juhtimise eest vastutav Rainer Sternfeld.

Jõhvi IT-kool sai riigilt Ida-Virumaa toetusprogrammist 1,65 miljonit eurot stardiabi. Kooli omanikud soovivad seda ülal pidada tööjõust huvitatud erainvestorite toel. Praeguseks on kaasatud erainvestorite raha 700 000 eurot.

Käimas on koolile juhi ja töötajate otsimine. Kooli vastuvõtukatsed algavad tuleva aasta kevadel. Õppetöö algab 2021. aasta sügisel.

Martin Villing ei välistanud, et tulevikus rajatakse samasuguseid koole mujalegi Eestisse, kuid need otsused tehakse selle põhjal, kui edukalt käivitub Jõhvi kool.

 

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: