Kõige enam on Eestisse koroonaviirust sisse toodud Venemaalt

Koroonatestimine lennujaamas
Koroonatestimine lennujaamas Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Terviseameti andmetel on Eestisse koroonaviirust sisse toodud enim Venemaalt, millele järgnevad Ukraina ja Soome. Viimastel nädalatel on viirust välismaalt sisse toodud 346 korral.

Terviseameti nakkushaiguste seire ja epideemiatõrje osakonna peaspetsialist Jevgenia Epštein ütles ERR-ile, et alates 1. novembrist on 35 riigist sisse toodud 346 koroonaviiruse juhtu.

Epštein tõi välja, et kõige rohkem toodi viirust välisriikidest sisse novembri teisel nädalal (ehk 45. nädalal), mil registreeriti 82 positiivset testi.

Järgmistel nädalatel on juhtumite arv püsinud stabiilsel tasemel, vastavalt 67 juhtumit 46. nädalal, 62 juhtumit 47. nädalal ning 66 nii 48. kui ka 49. ehk detsembri esimesel nädalal.

Epštein tõi välja, et Venemaalt toodi viirust sisse 83 korral, Soomest ja Ukrainast mõlemast 51 korral.

Rootsist tulnutel on koroonaviirus Epšteini sõnul registreeritud 30 korral, Rumeeniast 17 ning Valgevenest ja Poolast 11 korral.

Üheksa inimest, kes tulid Suurbritanniast, on samuti andnud positiivse koroonaproovi ning seda on teinud ka kaheksa inimest, kes tulid Lätist ja kaheksa inimest Taanist. Lisaks ka kuus inimest, kes tulid Leedust, Itaaliast ja Küproselt.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: