Ööpäevaga lisandus 248 koroonapositiivset

{{1607323620000 | amCalendar}}
Koroonaviiruse testimine.
Koroonaviiruse testimine. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Möödunud ööpäevaga tehti Eestis 2917 koroonatesti, millest positiivsed olid 248. Haiglaravil on 261 inimest.

Positiivsete testide osakaal oli seega ligi 8,5 protsenti.

Eesti kahe viimase nädala nakatumisnäitaja 100 000 elaniku kohta on nüüd 396,62 (ööpäev varem 395,42).

Ööpäeva jooksul suri kolm inimest. Kokku on Eestis surnud 134 koroonaviirusega nakatunud inimest.

Haiglas viibib 261 patsienti, neist 13 on juhitaval hingamisel. Ööpäev varem olid vastavad näitajad 255 ja 13.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 124 inimesel. Harjumaa uutest juhtumitest 99 oli Tallinnas.

Ida-Virumaale lisandus 51, Tartumaale 30 ja Lääne-Virumaale 13 uut nakatunut.

Pärnu-, Rapla- ja Võrumaale lisandus viis, Järvamaale ja Põlvamaale kolm, Saaremaale kaks ning Jõgeva-, Lääne- ja Valgamaale üks positiivne tulemus.

Nelja positiivse testitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht.

Maakondade võrdluses on kõige kõrgem nakatumisnäitaja 100 000 elaniku kohta Ida-Virumaal, kus see on kerkinud pea tuhandeni (978,7). Järgnevad Harjumaa (434,2) ja Tartumaa (334,6).

Terviseameti jälgimisel on üle 28 000 inimese

Ööpäeva jooksul põhja regiooni lisandunud uute nakkusjuhtumite asjaolud on selgitamisel.

5.-6. detsembril põhja regionaalosakonda lisandunud juhtumitest 177 korral sai inimene viiruse läbi perekondliku-, töö- või muu lähikontakti varasema haigestunuga. 126 juhtumi puhul nakkusallikas ei selgunud, välismaalt toodi viirus sisse 14 juhul (Venemaalt, Poolast, Soomest, Küproselt, Ukrainast, Austriast, Inglismaalt, Taanist, Rootsist). Ülejäänud juhtumite asjaolud on endiselt täpsustamisel.

Põhja regionaalosakonna jälgimisel on üle 15 500 inimese, kellest 2596 on nakatunud. Kokku saab põhja regionaalosakonna tööpiirkonnas eristada 22 kollet. Kõige enam on töökoha-, tutvusringkonna ja nn muu kontakti koldeid.

Lääne-Virumaale lisandunud juhtumite puhul nakatuti üheksal juhul pereringis, ühel juhul huvitegevuse käigus, ühel juhul tuttavate kaudu ning kahe juhtumi asjaolud on veel selgitamisel.

Ida-Virumaale ööpäevaga lisandunud nakatunutest 15 sai viiruse töökohas, 19 juhul haigestuti läbi perekontaktide, kuuel juhul tuttavate kaudu, kolmel juhul saadi viirus lasteaiast ja kolmel juhul õppeasutusest. Kahel juhul saadi haigus tervishoiuasutusest, ühel juhul kinnipidamisasutustest ning ühel korral toodi haigus sisse Venemaalt. Üks juhtum anti üle lõuna regionaalosakonnale.

Ida regiooni tööpiirkonnas on 31 aktiivset kollet. Kõige rohkem on töökoha- ja koolikoldeid.

Ida regionaalosakonna jälgimisel on üle 6500 inimese, kellest nakatunud on 1411.

Ööpäeva jooksul lõuna regiooni lisandunud uute nakkusjuhtumite asjaolud on selgitamisel.

5.-6. detsembril Tartumaale lisandunud viiel juhul nakatuti perekonnas, kuue nakatunu nakkusallikat ei tuvastatud, kolm haiget on seotud viiruse õppeasutuse sisese levikuga, kolm haiget sai nakkuse töökohast ning ühe juhul toodi haigus sisse välismaalt.

Põlvamaale lisandunud ühel juhul nakatuti hooldekodus, kahel juhul oli nakatumine perekondliku seosega ning kahel juhul õppeasutuses.

Viljandimaale lisandunud juhtumite puhul anti viirus ühel juhul edasi õppeasutuses, kolmel juhul nakkusallikat ei tuvastatud, kahel juhul saadi nakkus töökohal, ühel juhul toodi viirus sisse välismaalt ja kolmel juhul anti viirus edasi perekonnasiseselt.

Jõgevamaale laekunud  juhtumite puhul oli kolmel juhult tegemist nakatumisega pereringis. Võrumaale lisandunud juhtumite puhul viiel juhul oli nakatumine perekondliku seosega, kaks inimest said viiruse õppeasutuses, üks nakatumine toimus läbi sõpruskonnakontakti, üks nakatumine toimus tööl ja ühe nakatumise allikas jäi tuvastamata. Valgamaale lisandunud juhtumi puhul nakatuti perekontakti kaudu.

Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on üle 5300 inimese, kellest 788 on nakatunud (nakatunute number sisaldab ka põhja regionaalosakonna jälgitavaid). Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on 24 aktiivset kollet. Kõige enam on õppeasutuse ja töökohakoldeid.

Viimase ööpäevaga Pärnumaale lisandunud kolme juhtumi puhul oli põhjuseks nakatumine trennis, ühe nakatumise allikat ei tuvastatud ning üks juhtumi asjaolud on veel täpsustamisel. Saaremaa ja Läänemaa juhtumite asjaolud on täpsustamisel.

Lääne regionaalosakonna jälgimisel on üle 850 inimese, kellest 169 on nakatunud. Lääne regionaalosakonna jälgimisel on kolm kollet: kaks koolikollet ja üks töökoha kolle.

Haiglaravi vajab 261 inimest

7. detsembri hommikuse seisuga viibib haiglas 261 COVID-19 patsienti, juhitaval hingamisel on 13 patsienti. Koju saadeti neli inimest ning üks inimene tunnistati valepositiivseks. Uusi COVID-19 haigusjuhtumeid avati 15.

Ööpäeva jooksul suri kolm koroonaviirusega nakatunud inimest: 89-aastane mees, 88-aastane naine ja 83-aastane naine.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 880 COVID-19 haigusjuhtumit 861 inimesega.

7. detsembri seisuga on tervenenud 8714 inimest. Neist 6616 inimese ehk 75,9 protsendi haigusjuhtum on lõpetatud, 2098 inimese ehk 24,1 protsendi puhul on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on koroonaviiruse tuvastamise võimekuse tekkimisest 2020. aasta kevadest tehtud ligi 515 000 viiruse SARS-CoV2 määramise testi. Esmaseid positiivseid teste on kokku olnud 15 226 ehk 2,9 protsenti testide koguarvust.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: