Ratast asendab Ülemkogul Läti peaminister

Leedu peaminister Saulius Skvernelis (vasakul), Läti peaminister Krišjanis Karinš ja Eesti peaminister Jüri Ratas tänavu veebruaris.
Leedu peaminister Saulius Skvernelis (vasakul), Läti peaminister Krišjanis Karinš ja Eesti peaminister Jüri Ratas tänavu veebruaris. Autor/allikas: Stenbocki maja

Lähikontaktsena isolatsioonis olevat Eesti peaministrit Jüri Ratast asendab aasta viimasel Euroopa Ülemkogul Läti peaminister Krišjanis Karinš.

Aasta viimane Euroopa Ülemogu toimub sel neljapäeval ja reedel Brüsselis.

Ratas ütles möödunud reedel, et puutus tööga seonduvalt kolmapäeva õhtul kokku inimesega, kes sai reedel teada, et on koroonapositiivne. Kuigi peaministri hiljem tehtud koroonaviiruse testi tulemus oli negatiivne, on ta käesoleva nädala laupäevani eneseisolatsioonis kaugtööl.

Ülemkogu määratleb Euroopa Liidu üldise poliitilise sihi ja prioriteedid. Ülemkogu liikmeteks on 27 liikmesriigi riigipead või valitsusjuhid, Ülemkogu eesistuja ja Euroopa Komisjoni president.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: