Briti valitsus arutab kriisikohtumisel viirusest tingitud reisikeelde

Veokid ootavad Doveri sadamas laevalepääsu.
Veokid ootavad Doveri sadamas laevalepääsu. Autor/allikas: SCANPIX / AFP

Briti valitsus teatas pühapäeval, et kutsub kokku oma kriisikomitee COBR kohtumise pärast seda, kui rida riike keelas Ühendkuningriigist saabuvate reisijate sisenemise ja ülioluline transiidiriik Prantsusmaa blokeeris suurema osa kaubaveost.

"Peaminister juhatab homme COBR-i kohtumist, et arutada olukorda seoses rahvusvahelise reisimisega, aga eriti ühtlast kaubavoogu ÜK-sse ja sealt välja," lausus Johnsoni Downing Street 10 büroo pressiesindaja.

Prantsusmaa keelas igasuguste, välja arvatud ilma saatjata veoste riikitoomise ajal, mil ettevõtted üritavad kiirustades toimetada kaupu üle La Manche'i enne, kui Suurbritannia lõpuks Brexiti järel EL-i kaubandusstruktuuridest lahkub.

Briti Doveri sadam teatas pühapäeva õhtul, et peatab Prantsusmaa piirangute tõttu kuni edasiste korraldusteni reisijate- ja saatjata kaupade veo.

Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) kutsus Euroopat seoses Suurbritannias leviva uue viirusetüvega meetmeid karmistama.

"Üle Euroopa, kus nakatumine on intensiivne ja ulatuslik, peavad riigid kahekordistama kontrolli- ja ennetusmeetmeid," ütles WHO Euroopa haru kõneisik.

Saksamaa valitsusallikas ütles, et piirangud lennureisidele Suurbritanniast võidakse kehtestada kogu bloki ulatuses ning et riigid arutavad ka ühist reaktsiooni laeva-, maantee- ja raudteeühenduste osas. 

Sel teemal pidasid pühapäeval konverentskõne Prantsuse president Emmanuel Macron, Saksa liidukantsler Angela Merkel ning EL-i liidrid Ursula von der Leyen ja Charles Michel. 

EL-i suursaadikud arutavad uut koroonaviiruse tüve

Euroopa Liidu suursaadikud peavad esmaspäeval kriisikohtumise reisipiirangute üle Ühendkuningriigist, kus on tuvastatud koroonaviiruse uus tüvi, mida peetakse väga nakkavaks.

Mitmed EL-i riigid, teiste seas Eesti, Austria, Belgia, Prantsusmaa, Saksamaa, Iirimaa, Itaalia ja Holland on teatanud lennuühenduse ning mõningatel juhtudel ka raudtee- ja parvlaevaühenduse peatamisest Suurbritanniaga. 

Enamikul juhtudest jõustus keeld keskööl ning vältab üks või kaks päeva. Tegemist on ettevaatusabinõuga, et anda aega uuest tüvest lähtuva ohu hindamiseks ja kooskõlastatud reaktsiooni väljatöötamiseks. 

EL-i ametiisiku sõnul kohtuvad 27 liikmesriigi esindajad esmaspäeval bloki integreeritud kriisidele reageerimise mehhanismi raames. Arutatakse meetmeid nagu lennukeelud ja Suurbritanniast saabuvate reisijate testimine. 

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: