Brüssel soovitab EL-i riikidel tühistada üldine reisikeeld Suurbritanniasse

Liiklusummik Suurbritannia piiril
Liiklusummik Suurbritannia piiril Autor/allikas: SCANPIX/ZUMAPRESS.com

Euroopa Komisjon soovitas teisipäeval kaotada Euroopa Liidu riikide poolt kehtestatud üldine reisikeeld Suurbritanniasse, mis on seotud lõuna-Inglismaalt leitud uue koroonaviiruse mutatsiooniga.

"Üldine reisikeeld ei tohiks takistada tuhandetel Euroopa Liidu ja Suurbritannia kodanikel koju tagasi pöördumast," teatas Euroopa justiitsvolinik Didier Reynders.

"Olulistelt reisijatelt, nagu meditsiinitöötajatelt tuleks nõuda enne reisile minekut koroonaviiruse testi läbimist, kuid mitte karantiinis olemist," sõnas Reyndes.

"EL-i transporditöötajad tuleks vabastada reisikeelust, koroonaviiruse testimisest ja karantiini nõuetest, et vältida transpordihäireid," teatas Euroopa Komisjon.

Euroopa Komisjoni soovituse eesmärk on kehtestada EL-is ühised reisimisreeglid. Piirikontrolli reguleerib siiski rahvusriikide valitsused, mis võimaldab igal Euroopa Liidu riigil kehtestada edaspidigi oma reisireeglid.

Kui Suurbritanniat ei lisata EL-i turvaliste riikide nimekirja, siis alates esimesest jaanuarist on lubatud ainult hädavajalikud reisid. Esimesel jaanuaril lõppeb Brexiti üleminekuperiood.

Brexitist tingituid reisimise piiranguid ei hakata rakendama Suurbritannia kodanike suhtes, kes elavad Euroopa Liidus, või EL-i kodanike suhtes kes elavad Suurbritannias.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: