X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Trump andis armu oma liitlastele ja neljale Blackwateri töötajale

USA president Donald Trump andis teisipäeval armu 15 inimesele, sealjuures kahele, keda FBI uuris seoses süüdistusega võimalikust kokkumängust Trumpi valimiskampaania ja Venemaa vahel, mis kinnitust ei leidnud.

USA vabariiklasest president, kes peaks 20. jaanuaril ametist lahkuma, vähendas veel viie inimese karistust kas osaliselt või täielikult, teatas Valge Maja. 

Trump andis täielikult armu George Papadopoulosele, oma endisele kampaanianõunikule, kes tunnistas föderaaluurijatele üles valetamise kokkupuudete kohta venelastega. Ta tunnistas ennast Föderaalsele Juurdlusbüroole (FBI) valetamises süüdi 2017. aasta oktoobris. Ta tegi koostööd eriprokurör Robert Muelleriga, kes uuris Trumpi kampaania ja Venemaa vahelisi väidetavaid seoseid. 

Papadopoulos veetis pärast süü tunnistamist 12 päeva vanglas. 

"Tänane armuandmine aitab korrigeerida ebaõigluse, mida Muelleri meeskond nii paljudele inimestele põhjustas," teatas Valge Maja. 

Samuti andis Trump täies ulatuses armu Alex van der Zwaanile, kes mõisteti samuti seoses Muelleri juurdlusega süüdi. 

Täielikult anti armu ka neljale eraturvafirma Blackwater töötajale, kes mõisteti süüdi seoses iraaklaste tapmisega 2007. aastal. Nende nelja isiku seas oli ka eluaegset vanglakaristust kandev Nicholas Slatten.

Neid süüdistatakse tule avamises Bagdadi rahvarohkel Nisuri väljakul 2007. aasta 16. septembril, mis põhjustas rahvusvahelise skandaali. Tulistamises hukkus vähemalt 14 Iraagi tsiviilisikut ja 17 inimest sai vigastada

Blackwateri töötajate sõnul oli tegemist enesekaitsega, kuna nende pihta avati tuli. 

Neljal mehel, kes on endised sõjaväelased, on pikk riigi teenimise ajalugu, kirjutas Valge Maja avalduses. 

Trump andis armu ka veel kolmele endisele kongressi vabariiklasele. 

20. jaanuaril vannutatakse USA presidendiks demokraat Joe Biden. Trump Bideni valimisvõitu tunnistanud ei ole. 

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: