Bonnieri preemia võitis Õhtuleht Mailis Repsi lugudega

Õhtulehe artikkel ja video Mailis Repsist.
Õhtulehe artikkel ja video Mailis Repsist. Autor/allikas: (Foto: ERR)

Äripäeva ja Eesti Meediaettevõtete Liidu žürii valis 2020. aasta uuriva ajakirjanduse auhinna ehk Bonnieri preemia võitjaks Õhtulehes novembris ilmunud artiklid sellest, kuidas tollane haridusminister Mailis Reps lasi oma lapsi maksumaksja raha eest sõidutada.

Õhtulehes ilmunud artiklite autorid olid Stass Kuznetsov, Helen Mihelson, Risto Berendson ja Robin Roots. Artiklid ilmusid 18., 19. ja 25. novembril. Õhtulehe vaatlus ja uurimus paljastasid, kuidas haridusminister Mailis Reps väärkasutas riigi vara ja vahendeid. Minister astus nende lugude tõttu ametist tagasi.

Bonnieri nominent on Eesti Päevalehes ja Eesti Ekspressis ilmunud artiklid rahandusminister Martin Helme palgatud USA advokaadist Louis Freeh'st, kes esindas veel hiljaaegu hiiglaslikus rahapesus süüdistatud ettevõtet, mille raha liikus muu hulgas Danske Banki Eesti filiaali kaudu. Artiklite autorid olid Holger Roonemaa, Joosep Tiks, Martin Laine, Erik Moora ja Sulev Vedler.

Bonnieri preemia nominent on ka Eesti Ekspressis 30. mail ja 6. juunil ilmunud artiklid Keskerakonnale 50 000 eurot annetanud naisest ja annetuse jälgedest, mis viisid Tallinna ärimeheni. Artiklite autorid olid Greete Lehepuu, Oliver Kund, Erik Moora ja Holger Roonemaa.

Bonnieri preemiale kandideeris 14 tööd. Žüriisse kuulusid Äripäeva peatoimetaja Meelis Mandel (esimees), meedialiidu juht Merle Viirmaa-Treifeldt, Postimehe peatoimetaja asetäitja Aivar Reinap, Õhtulehe peatoimetaja Martin Šmutov, Sakala peatoimetaja Hans Väre, Eesti Päevalehe ja Delfi peatoimetaja Urmo Soonvald ning Eesti Ekspressi peatoimetaja asetäitja Sulev Vedler.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: