Jaefirmade müügitulu suurenes mullu 4 protsenti

Mootorikütuse jaemüüjate müügitulu mullu vähenes.
Mootorikütuse jaemüüjate müügitulu mullu vähenes. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Statistikaameti esialgsetel andmetel oli jaekaubandusettevõtete müügitulu 2020. aastal kokku ligi 7,7 miljardit eurot. Võrreldes 2019. aastaga suurenes müügitulu püsivhindades 4 protsenti.

Statistikaameti juhtivanalüütik Jaanika Tiigiste ütles, et kõige enam, 6 protsenti, suurenes müügitulu eelmisel aastal tööstuskaupade kauplustes, toidukauplustes oli 4 protsenti kasv. Müügitulu vähenes aga 4 protsenti mootorikütuse jaemüügiga tegelevates ettevõtetes, täpsustas Tiigiste.

Jaekaubandusettevõtete müügitulu 2020. aasta detsembris oli 736 miljonit eurot. Võrreldes 2019. aasta detsembriga suurenes müügitulu 7 protsenti.

Tööstuskaupade kaupluste müügitulu suurenes detsembris 9 protsenti. Enim ehk 30 protsenti suurenes müügitulu posti või interneti teel kaupu müüvates kauplustes. Müügitulu suurenes veel 18 protsenti muudes spetsialiseeritud kauplustes, kus kaubeldakse peamiselt arvutite ning nende lisaseadmete, raamatute, sporditarvete, mängude, mänguasjade ja muuga, 12 protsenti majatarvete, kodumasinate, rauakaupade ja ehitusmaterjalide kauplustes, 12 protsenti kasutatud asjade kauplustes ja väljaspool kauplusi (kioskites, turgudel, otsemüügil) ning 2 protsenti apteekides ja kosmeetikatarvete kauplustes.

Müügitulu vähenes 16 protsenti tekstiilitoodete, rõivaste ja jalatsite kauplustes ning 4 protsenti muudes spetsialiseerimata kauplustes, kus on ülekaalus tööstuskaubad (nn kaubamajad).

Toidukaupade kaupluste müügitulu kasvas 2019. aasta detsembriga võrreldes 4 protsenti ning mootorikütuse jaemüügiga tegelevate ettevõtete müügitulu 7 protsenti.

Novembriga võrreldes suurenes jaekaubandusettevõtete müügitulu 13 protsenti, mis oli tavapärane, kuna detsembris toimuvad jõulude ja aastavahetuse suurmüügid.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: