Rahvastikuministri koha kaotamisega viiakse seitse ametnikku mujale

Rahvastikuminister Riina Solman valitsuse pressikonverentsil.
Rahvastikuminister Riina Solman valitsuse pressikonverentsil. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Kuigi valitsusvahetusega kadus siseministeeriumist Riina Solmani (Isamaa) täidetud rahvastikuministri koht, saavad seitse tema alluvuses töötanud ametnikku tööd teistes ministeeriumites.

"Valitsuse otsusega viiakse siseministeeriumist sotsiaalministeeriumisse sotsiaalkaitseministri vastutusalasse rahvastiku- ja perepoliitika teemad. Üleilmse eestluse valdkonnas kujundab poliitikat edaspidi välisministeerium. Kõnealustele valdkondadele suunatud ressurss kantakse samuti vastavatesse ministeeriumitesse üle," ütles siseministeeriumi rahvastiku-, kodanikuühiskonna- ja perepoliitika asekantsler Raivo Küüt ERR-ile.

Küüt lisas, et siseministeeriumis tegelesid nende poliitikate kujundamisega otseselt seitse ametnikku.

"Teeme omalt poolt meist oleneva, et teemanõunikud saaksid oma valdkondlikku ekspertiisi ka edaspidi südamelähedastes valdkondades rakendada," kinnitas asekantsler.

Rahvastikuministri ametikoha loomisega 2019. aasta kevadel tööd alustanud Keskerakonna, Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) ja Isamaa koalitsioonivalitsuses moodustati siseministeeriumi uus, rahvastiku- ja perepoliitikaga tegelema hakanud osakond, mille juhatajaks valis Solman seni ajalehes Postimees "Meie Eesti" külgede toimetajana töötanud ning eelkõige rahvastikuteemadel kirjutanud publitsisti Lea Danilson-Järgi.

Ministeeriumi pressiesindaja sõnul peaks reedel selguma, kas kõik teistesse riigiasutustesse suunatavad ametnikud ka sinna tegelikult tööle asuvad.

Ministeeriumis loodi ka rahvastiku-, kodanikuühiskonna- ja perepoliitika asekantsleri koht, millele nimetati endine politseijuht ja varem sisejulgeoleku- ja migratsioonipoliitika asekantslerina töötanud Raivo Küüt.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: