Solman nimetas rahvastiku- ja perepoliitika asekantsleriks Raivo Küüdi

Raivo Küüt
Raivo Küüt Autor/allikas: Siseministeerium

Rahvastikuminister Riina Solman otsustas nimetada siseministeeriumi rahvastiku-, kodanikuühiskonna- ja perepoliitika asekantsleri ametisse endise politseijuhi ja varem sisejulgeoleku- ja migratsioonipoliitika asekantslerina töötanud Raivo Küüdi.

Solmani sõnul on Küüt tippspetsialist, kelle varasem töökogemus erinevates juhtivates ametites on heaks eelduseks rahvastiku- ja perepoliitika ning kodanikuühiskonna arendamisel. "Mul on väga hea meel, et just Raivo Küüt, kes on kogu oma teenistusaja jooksul tegelenud inimesi ja inimlikkust puudutavate küsimustega ning seda ka keerulistes valdkondades, saab oma teadmisi edaspidi rakendada rahvastikupoliitika kujundamises. See on oluline eeldus antud asekantsleri valdkonna ülesannete edukaks täitmiseks," ütles Solman.

1. jaanuaril ametisse asuv Küüt ise nimetas oma eesmärgiks asekantslerina seda, et igakülgselt ja rõhutatult tuleb suurendada inimeste endi rolli turvalise ja peresõbraliku elukeskkonna loomisel nii suurema isikliku vastutuse kui tegutsemise kaudu ning soodustada ja tunnustada vastutustundlikku tegutsemist.

Küüt on alates 2013. aasta kevadest töötanud siseministeeriumis nii nõuniku kui ka sisejulgeoleku-, korrakaitse- ja migratsioonipoliitika asekantslerina. Samuti töötab ta Sisekaitseakadeemias õppejõuna. Aastatel 2010–2013 oli Küüt politsei- ja piirivalveameti peadirektor, enne seda töötas ta erinevatel ametikohtadel politseiametis.

Antud ametikohal juhib ja koordineerib asekantsler siseministeeriumis ning selle valitsemisalas rahvastiku- ja perepoliitika, kodanikuühiskonna-, usuasjade-, perekonnasündmuste- ning rahvastiku toimingute valdkonda.

Asekantsleri olulisemateks eesseisvateks väljakutseteks saavad olema kodanikuühiskonna arengukava 2015–2020 elluviimine ja kodanikuühiskonna programmi 2030 loomine, rahvastiku toimingute valdkonna korraldamine ning sealhulgas elukoha registreerimise lihtsustamine läbi osalise automatiseerimise, rahvastiku toimingute alase andmevahetuse laiendamine Soomega, strateegiate väljatöötamine valitsuse ja Eesti Kirikute Nõukogu ühishuvide saavutamiseks, globaalse Eesti programmi väljatöötamine, rahvuskaaslaste programmi 2014–2020 elluviimine ning sündimust toetava perepoliitika pikaajalise visiooni loomine.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: